آموزش نصب اعلام حریق زیتکس | نصب اجزای مختلف اعلام‌حریق زیتکس

نصب اعلام حریق زیتکس

آموزش نصب اعلام‌حریق زیتکس

برای نصب این مراحل حتما به دقت بالایی احتیاج داریم. برای نصب اعلام حریق زیتکس(zitex fire alarm system)بهتر می‌باشد که این مراحل به ترتیب انجام شود. اعلام حریق زیتکس حتی گاهی اوقات روی تلفن‌همراه شما می‌تواند نیز می‌تواند فعال سازی شود. 

 سیستم اعلام حریق زیتکس از سال ۱۳۸۶ فعالیت‌های خود را شروع و بهترین کیفیت را نسبت به سایر برندها دارد.

نصب اعلام حریق زیتکس

مراحل نصب اعلام حریق زیتکس

نصب اعلام‌حریق زیتکس شامل مراحلی همچون نصب دتکتورها، نقشه خوانی، نصب شاسی‌ها و آژیرها است. نصب در هر مرحله دقت بالایی را می‌طلبد. 

با توجه به اینکه امکان نصب توکار و روکار سیستم اعلام حریق وجود دارد و با توجه به شرایط، می‌توانید از هر روش برای نصب استفاده کنید. نکته مهم در نصب اعلام حریق، نقشه خوانی صحیح و تطبیق آن است. پس همان‌طور که گفته شد مراحل نصب اعلام‌حریق زیتکس بسیار ساده است.

نصب دتکتور اعلام حریق زیتکس

نصب دتکتورهای اعلام حریق یکی از مراحل نصب اعلام‌حریق زیتکس می‌باشد که نصب دتکتورها دو پایه برای ورودی و خروجی مثبت دارد و دو پایه برای ورودی و خروجی منفی و یک پایه برای چراغ ریموت اندیکاتور را شامل می‌شود.

 محدودیتی در تعداد زون‌ها در نصب وجود ندارد. نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که دتکتورها حتما به صورت موازی به یکدیگر متصل می‌شوند.

نصب شستی اعلام‌حریق زیتکس

آخرین مرحله از مراحل نصب سیستم اعلام حریق زیتکس نصب شاسی و آژیرها می‌باشد. در نصب شاسی نیاز است ۴ پایه مشخص شود. ۲ پایه برای ورودی و خروجی مثبت است و ۲ پایه دیگر برای ورودی و خروجی منفی است که به دقت با توجه به دفترچه راهنما به پایه‌های زون متصل می‌شود. 

پس از آن نصب آژیرها انجام می‌شود. خیلی از شستی‌های اعلام حریق دارای یک مقاومت می‌باشند. این مورد را می‌توان با استفاده از یک اهم متر با کیفیت مطلوب تعیین کرد. 

در حالت عادی، شستی اعلام حریق باید مدار باز یعنی عدم وجود مقاومت را نشان داده و در حالت فعال، مقاومت بین ۴۷۰ تا ۶۸۰ اهم را باید نشان دهد، در صورت عدم تعبیه مقاومت برای شستی، یک مقاومت باید به صورت سری با شستی اتصال داده شود تا از رخ دادن شرایط اعلام خطر اطمینان حاصل شود.

نصب پنل اعلام‌حریق زیتکس

باید دقت کنیم که پنل اعلام حریق در محلی قرار بگیرد که کاملا قابل مشاهده باشد. بهتر می‌شود اگر که از پنل‌ها یک دتکتور سقفی محافظت کند و حتما یک آژیر اصلی در نزدیکی آن قرار داشته باشد.

 هر زون اعلام حریق دارای دو چراغ قرمز و زرد می‌باشد و توجه داشته باشید که زمانی چراغ قرمز روشن می‌شود که حریق و آتش‌سوزی صورت گرفته باشد و زمانی چراغ زرد روشن می‌شود که خرابی در سیستم وجود داشته باشد.

نصب آژیر اعلام‌حریق زیتکس

برای نصب کردن آژیرها لازم است که پایه‌ها مشخص شود. دو پلاریته مثبت برای ورودی و خروجی منفی و دو پلاریته منفی برای ورودی و خروجی مثبت را شامل می‌شود. توجه کنید که آژیرها به صورت موازی نصب می‌شوند و این را بدانید که امکان گرفتن انشعاب از آن‌ها وجود ندارد. 

مقاومت دو سر مدار ابتدایی و انتهایی حتما یکسان باشد. باتری ۱۲ ولتی را به داخل دستگاه نصب کرده پس از آن سیم‌ها را به آن متصل کرده و برق را به آن وصل نمایید. اگر که باتری‌ها به درستی متصل نباشند چراغ مربوط به آن روشن می‌شود.

امیدواریم که مطالب گذاشته شده درمورد آموزش نصب اعلام‌حریق زیتکس برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت هرگونه سوال برای ما کامنت بذارید تا متخصصان فروشگاه آتش ندا به شما پاسخ بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید