سیستم اعلام حریق تله تک

سیستم اعلام حریق تله تک

با توجه به نیاز ضروری هر مکان عمومی، ساختمان، فروشگاه، بیمارستان یا غیره به یک سیستمی که بتواند اتفاقات ناگهانی مانند آتش را زودتر از هر کسی به اطلاع عموم برساند، شرکت تله تک با تولید محصولات خود در حوزه سیستم های اعلام حریق تله تک و سیستم های اعلام سرقت تله تک در بلغارستان توانسته است این نیاز عمومی را تا حدودی برطرف سازد. پس می توان این گونه سیستم اعلام حریق تله تک را تعریف نمود که این سیستم، سیستمی است که می تواند پیش از افراد ساکن و مربوط به یک مکان، آنها را نسبت به آتش سوزی و یا وجود داشتن نسبت به دود های دیگر مطلع کند.

سیستم اعلام حریق تله تک

TELETEK FIRE ALARM SYSTEM

دتکتور تله تک

دتکتور تله تک

کنترل پنل اعلام حریق تله تک

کنترل پنل تله تک

شستی اعلام حریق تله تک

شاسی اعلام حریق تله تک

آژیر آدرس پذیر تله تک مدل WSOU

آژیر اعلام حریق تله تک

سیستم های اعلام حریق به صورت خودکار با سیستم های دیگری در ارتباط هستند و پس از اینکه آتش سوزی اتفاق بیفتد و قبل از اینکه هر شخصی بتواند برای کمک و مهار آتش سوزی به محل آتش سوزی بیاید، این سیستم ارتباط خود را با سیستم های اطفاء حریق برقرار کرده و به طور بسیار موثری به اطفاء حریق کمک خواهد کرد.

همچنین این سیستم ها می توانند به صورت دستی یا مکانیکی نیز تنظیم شوند تا اگر کسی بتواند زود به محل آتش ‌سوزی برسد بتواند به مهار آتش بپردازد. همان گونه که گفته شد این سیستم ها علاوه بر اینکه خود با اعلام آتش ‌سوزی در مکانی بپردازند می ‌توانند بسیاری از کارهای مربوط به آن ساختمان یا محل را خود با فعالسازی یا قطع سیستم های دیگر انجام دهند.

جلوگیری نمودن از فراگیری آتش به علت بستن هواکش های ساختمان، قطع کردن سیستم های الکتریکی ساختمان برای کاهش خطر های دیگر، متوقف کردن آسانسور با درب باز در همان طبقه متوقف شده، فعال کردن سیستم های آب پاشی برای مهار آتش، باز شدن درهای خروجی ساختمان به صورت خودکار و بسته شدن در های مربوط به ورود به ساختمان، کاهش اکسیژن محیط با جلوگیری از ورود هوا برای مهار شدن آتش و خاموش سازی شعله ها، باز نمودن در و پنجره هایی که در آن محل های مورد نظر آتش سوزی اتفاق افتاده است و نیز فعال نمودن سیستم های اطفاء حریق مربوط به ساختمان و در محل آتش سوزی از فعالیت‌ هایی است که سیستم اعلام حریق تله تک به انجام آن ها می پردازد.

تاریخچه سیستم اعلام حریق تله تک

کمپانی تله تک نزدیک به ۲۹ سال است که در حوزه تولید محصولات ایمنی مختلف فعالیت دارد. این کمپانی توانسته است محصولات با کیفیت و با دوام خود را به کشورهای بسیار زیادی صادر کند. محصولات تله تک با توجه به نیاز روزمره و شلوغ شدن جوامع و نیز بالا رفتن تعداد افراد مستقر در ساختمان های بلند و آسمان خراش ها، به گونه ای تولید شده اند که با تنظیم نمودن آن ها و بدون دخالت های انسانی، می تواند به ایمن شدن آن منطقه بینجامد.

می توان گفت به طور رسمی، کمپانی تله تک محصولات مربوط به اعلام حریق را چند سال پس از آغاز فعالیت خود تولید نمود و تقریباً ۲۵ سال است که این محصولات اعلام حریق تله تک روز به روز با پیشرفت فناوری و تکنولوژی به سیستم های بسیار قدرتمندی نسبت به سیستمهای هم نوع خود در برند های دیگر تبدیل شده اند. این شرکت با تکیه بر تعداد کارکنان بالایی توانسته است نزدیک به ۳۰ میلیون محصول مختلف با کاربردهای متفاوتی تولید نماید.

کمپانی تله تک توانسته است محصولات بسیار متنوع خود را که در حوزه حفاظت، مانند حفاظت از سرقت و کنترل آتش سوزی می باشند را به بیش از ۷۵ کشور مختلف توزیع کند که یکی از این کشور ها ایران می باشد. ضمن این که مراکز آتش نشانی در تهران سیستم های کنترل حریق و اعلام حریق این کمپانی را با تشخیص و کنترل کیفیت آن، تایید نموده اند و اقدام به واردات محصولات این کمپانی کرده اند و این محصولات توسط نمایندگی های مختلف در سراسر استان های ایران و شهرستان ها به فروش خواهد رسید. طبق برآورد های انجام‌‌ شده در سراسر دنیا، تعداد ساختمان هایی که توسط این محصولات به ایمنی در برابر آتش سوزی رسیده اند مرز یک میلیون را رد کرده است

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر تله تک

کمپانی تله تک به ساخت دو نوع سیستم اعلام حریق به نام های سیستم متعارف و سیستم آدرس پذیر پرداخته است که در ادامه این مطالب هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد. روش کار سیستم اعلام حریق تله تک متعارف به این صورت است که این سیستم محدوده کل یک منطقه را به چند دسته تقسیم کرده و در هنگام آتش سوزی می ‌تواند محل تقریبی حادثه را شناسایی کند. با شناسایی این محدوده  تقریبی می توان به محل مربوطه رجوع کرده و آتش را به سرعت مهار نمود.

سیستم اعلام حریق تله تک آدرس پذیر که با توجه به قطعات فوق العاده قوی و بسیار کارآمدی تولید شده است می تواند محدوده بسیار دقیقی را از ناحیه آتش سوزی اعلام نماید و تفاوت این سیستم با سیستم متعارف نیز در همین نوع دقت تشخیص آن ها می باشد و با همین روش کاری که سیستم آدرس پذیر دارد، سرعت اطفاء حریق به مراتب بسیار بالاتر خواهد رفت. این محصولات بر حسب نوعی که دارند می توانند انواع گازها، شعله ها و دود ها را به راحتی در محل مورد نظر تشخیص دهند.

سیستم اعلام حریق تله تک

فروشگاه آتش ندا به عنوان نمایندگی رسمی تله تک آماده پاسخگویی، فروش محصولات تله تک و ارسال به سراسر ایران می باشد.
۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

اجزای سیستم اعلام حریق آدرس پذیر تله تک

هر سیستم اعلام حریق تله تک دارای سه قسمت  اصلی است که شامل  مرکز کنترل، دتکتور ها ، آژیر ها  می باشد.در ادامه به طور مختصر به توضیح هر کدام از این اجزا می پردازیم.

 دتکتورها یا اصطلاحا آشکارسازها که عمده وظایف آنها شامل دریافت اطلاعات برای تشخیص حریق، حرارت و گاز را بر طبق دستوراتی که در آن ها تعریف شده اند، میشود. این اطلاعات جهت ارسال  به مرکز کنترل می باشد و در نهایت آژیرها و یا آژیر فلاشرها اعلام هشدار می کنند.

فروشگاه آتش ندا به عنوان نمایندگی رسمی تله تک آماده پاسخگویی، فروش محصولات تله تک و ارسال به سراسر ایران می باشد.
۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

دتکتور آدرس پذیر تله تک

دتکتور اعلام حریق تسلا

دتکتور ها یا نام دیگر آن ها، آشکارساز ها از قطعاتی محسوب می شوند که در کامل نمودن سیستم اعلام حریق تله تک نقش بسزایی دارند. دتکتور یا آشکارساز به وسیله مشخصه های یک حریق که دود، مونوکسید کربن یا co، شعله و حرارت می باشند حریق را تشخیص داده و می تواند افراد را نسبت به آتش هوشیار کند.

 همچنین این دستگاه با داشتن سنسور های چند گانه یا مولتی قادر است که همه مشخصه های حریق را شناسایی نموده و این گونه با سرعت بسیار بیشتری به اعلام برای آمادگی افراد کمک کند. بر اساس این مشخصه های گفته شده دتکتور های متفاوتی بر اساس عملکرد وجود دارد. دتکتور های دودی، دتکتور نقطه ای، دتکتور های چند گانه یا مولتی، حرارتی، دتکتور شعله و … از انواع آشکارساز می باشند.

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند تله تک با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

کنترل پنل آدرس پذیر تله تک

کنترل پنل اعلام حریق سایان

دستگاه کنترل پنل از قطعات بسیار مهمی در سیستم های اعلام حریق می باشد که بین دستگاه های موجود در سیستم های اعلام حریق ارتباط برقرار کرده و اینگونه همه دستگاه ها وظایف خود را به موقع انجام می دهند. دستگاه کنترل پنل دارای دو نوع می باشد که این دو نوع نیز آنالوگ و میکروپروسسوری هستند.

 از وظایف این قطعه علاوه بر رابط بودن بین آژیر، دتکتور، چراغ و … تشخیص دادن خطای رخ داده به علت اتصال کوتاه و یا تشخیص اشکال در مدار است و نیز این دستگاه وظیفه دارد زمانی که سیستم برق قطع شود، به صورت خودکار قادر به وصل کردن مدار از طریق اتصال باتری ها به برق اضطراری باشد. دتکتور ها با تشخیص حریق، اتصال کوتاهی در کنترل پنل ایجاد کرده و پنل نیز با این تحریک، جریان برق را افزایش داده و خبر حریق توسط چراغ ها و آژیر اعلام می شود.

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند تله تک با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

آژیر آدرس پذیر تله تک

آژیر اعلام حریق تسلا

پس از تشخیص حریق توسط دتکتور ها به روش های گوناگونی مانند تشخیص دود، شعله، co، حرارت و … اتصال کوتاهی در پنل ها ایجاد شده و این تحریک ایجاد شده در سیستم های کنترل پنل باعث افزایش جریان الکتریکی می شود و این جریان نیز به نوبه خود باعث می شود سیستم های آژیر و چراغ ها فعال شده و اینگونه اعلام خطر انجام شود. صدای آژیر ها در اعلام حریق باید حدود ۴۵ دسی بل باشد.

آژیر ها در سیستم اعلام حریق متعارف و آدرس پذیر دارای عملکرد متفاوتی می باشند. در سیستم متعارف آژیر ها را در مدار های مستقلی نسبت به اجزای دیگر قرار می دهند ولی در سیستم اعلام حریق تله تک آدرس پذیر آژیر ها در کنار اجزایی مانند دتکتور و شاسی قرار می گیرند و اگر حریقی اتفاق بیفتد، با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سیستم های متعارف ارسال سیگنال از پنل به آژیر ها انجام شده و آژیر ها فعال می شوند.

شستی آدرس پذیر تله تک

شستی اعلام حریق تسلا

شسی از قطعاتی است که در سیستم اعلام حریق هنگامی فعال می شود که شخصی با زودتر تشخیص دادن آتش، نسبت به فعال نمودن دستگاه اعلام حریق با فشار دادن آن به صورت دستی اقدام کرده و سیستم اعلام حریق فعال شود. این دستگاه همان آشکار ساز دستی می باشد که در قدیم فقط این نوع در سیستم های اعلام حریق وجود داشت.