سیستم اعلام حریق متعارف زتا

سیستم اعلام حریق زتا

ZETA FIRE ALARM SYSTEM

دتکتور مدل MKII-OP زتا

دتکتور زتا

کنترل پنل زتا اعلام حریق IN1-2-4-6-8

کنترل پنل زتا

آژیر اعلام حریق زتا

شاسی اعلام حریق زتا

آژیر فلاشر زتا مدل ZAS2-RFI

آژیر حریق زتا

سیستم اعلام حریق متعارف زتا Zeta یکی از دسته بندی های برند معتبر و با کیفیت زتا ساخت کشور انگلستان می باشد.

این سیستم در رده تجهیزات و سیستم های اعلام حریق خارجی و وارداتی قرار دارد.

لازم به ذکر است که سیستم اعلام حریق از جمله تجهیزات امنیتی بوده که امروزه در ساختمان ها و محیط های تجاری و اداری بسیار پرکاربرد و قابل استفاده می باشد.

در مواقعی که مونوکسید کربن، دود و آتش در ساختمان وجود داشته باشد این سیستم به وسیله هشدارهای بصری و صوتی اعضای ساختمان و محیط های تجاری و اداری را به خوبی آگاه می کند. می توان گفت استفاده از این نوع سیستم ها به نوعی از آتش سوزی در محیط های استفاده شده جلوگیری می کنند. همچنین سیستم اعلام حریق زتا به دلیل داشتن طراحی بسیار زیبا به راحتی در تمام مکان های مجلل و با شکوه قابل نصب می باشد.

یکی از ویژگی های بارز دیگر این سیستم مورد تأیید قرار گرفتن آن توسط سازمان آتش نشانی است.از اینرو بدون دغدغه و نگرانی می توان از آن در هر مکانی استفاده کرد.

اعلان حریق متعارف زتا

این سیستم یک نوع دیگر سیستم اعلام حریق متعارف زتا می باشد که امروزه مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. بهتر است بدانید که در این نوع سیستم اعلام حریق اجزاء ورودی و خروجی دارای آدرس خاصی نیستند و تشخیص سیستم تنها در حد ناحیه مورد نظر است. لازم به ذکر است که اجزای تشکیل دهنده این سیستم اعلام حریق زتا شامل پنل مرکزی و تجهیزات کشف حریق (آژیرها، هشدار دهنده ها، دتکتورها) می باشد. این اجزاء به صورت موازی توسط یک تجهیز مشخص کننده انتهای خط و یک جفت سيم متصل شده اند.

پنل مرکزی که به شبکه برق اصلی متصل شده است دارای چراغ های LED و چشمک زن می باشد که وظیفه این قسمت از سیستم کنترل و اعلام حریق است. در واقع این چراغ ها با چشمک زدن وجود خطر و آتش را توسط آژیر  به خوبی هشدار می دهند. همچنین پنل این نوع سیستم  اعلام حریق دارای ۲ عدد باطری ۱۲ ولت است. این نوع سیستم از نظر اقتصادی بسیار به صرفه  و ارزان می باشد. بهتر است بدانید که این مدل جهت استفاده در ساختمان های کوچک ایده آل و مناسب است. بد نیست بدانید که یکی از معایب این نوع سیستم عدم توانایی در تشخیص دقیق محل حادثه و حریق می باشد.

فروشگاه آتش ندا به عنوان نمایندگی رسمی زتا آماده پاسخگویی، فروش محصولات زتا و ارسال به سراسر ایران می باشد.
۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

دتکتور متعارف زتا

دتکتور اعلام حریق تسلا

بعد از تعیین نوع سیستم آدرس پذیر باید نوع دتکتور اعلام حریق زتا را در اولویت قرار دهید و اینکه چه نوع دتکتور برای مکان مورد نظر متناسب است تا نصب شود.

دتکتور های انواع مختلفی دارند که شامل موارد زیر می‌باشد:

دتکتور دودی

دتکتور گازی

دتکتور حرارتی

دتکتور شعله ای

در زمان ایجاد آتش سوزی  شتاب مخابره بسته به نوع دتکتور  نصب شده در آن مکان دارد.

در زمان آتش سوزی باید نزدیک ترین دتکتور اعلام حریق به مکان رویداد آتش سوزی فعال شود و پنل سیگنال آتش سوزی را دریافت و هشدار دهنده ها به صدا در آیند. اگر سیستم اعلام حریق زتا به صورت دقیق و اصولی برنامه ریزی نشده باشند و در زمان وقوع آتش سوزی نزدیک ترین دتکتور فعال نشود زمان پیدا نمودن آتش سوزی طولانی شده و آتش سوزی زیاد شده، سرانجام سبب صدمه های زیادی می شود.

معمولاً گونه اجناس و ماده های مورد استفاده در مکان نصب اعلام حریق مدل دتکتور را تعیین می کند.

اگر این ماده ها با شتاب شعله ور گردند و دود ایجاد شده از آن کم باشد باید از دتکتور اعلام حریق زتا حرارتی استفاده نمود زیرا که دتکتور های دودی انتخابی درست نیست و چون نمی تواند در این شرایط واکنش صحیحی از خود نشان دهند. برای مکان های غیر صنعتی مواد و اجناس کاربردی در آن زود شعله ور نخواهند شد و دتکتور دودی می توان در این شرایط یک انتخاب مناسب باشد.

کنترل پنل متعارف اعلام حریق زتا

کنترل پنل اعلام حریق سایان

پنل اعلام حریق زتا همچون قسمت مهار کننده سیستم اعلام حریق زتا آغاز به کار می کنند و معمولاً چندین دتکتور به آن وصل هستند‌. این پنل ها معمولاً در ساختمان های بزرگ و مکان های تجاری به کار گرفته می شوند. نخستین نقش آن ها بررسی پیدایش آتش سوزی، مطلع ساختن اشخاص از مکان دقیق آتش سوزی و تهیه برق مورد نیاز دتکتور ها است.

 پنل اعلام حریق زتا در دو  گروه قرار می گیرند :

  • پنل های متعارف
  • پنل ها آدرس پذیر

آژیر متعارف زتا

آژیر اعلام حریق تسلا

آژیر اعلام حریق زتا به شکل یک آژیر فلاشر با توجه به کاربری و اندازه مطلوب بر طبق استاندارد  و هماهنگ با دکوراسیون داخلی همچون یک هشدار دهنده بسیار نیرومند و کم مصرف به دتکتور های سیستم اعلام حریق وصل می شود. آژیر اعلام حریق زتا در ۴ سطح صدای گوناگون طراحی شده اند. مقدار صدای آن در صورت لزوم می توان به وسیله یک پتانسیومتر کم یا زیاد نمود. این نوع آژیر سیستم اعلام حریق زتا با قیمتی مطلوب و طریقه نصب آسان و ظاهری شکیل سبب کاهش در هزینه های نصب می گردد

شستی متعارف زتا

شستی اعلام حریق تسلا

یکی از عمده ترین ابزارهایی که بایستی در منازل، آپارتمان های مسکونی، اداری و کمپانی ها وجود داشته باشد به کارگیری سیستم اعلام حریق زتا می باشد. در زمان وقوع آتش سوزی سیستم اعلام حریق فعال و کار های لازم را انجام می دهد. سیستم اعلام حریق زتا  از ۴ قسمت گوناگون تشکیل شده است که شاسی اعلام حریق  قسمتی از آن می باشد.

از شاسی اعلام حریق زتا در مدارات قدیمی، خروجی های آپارتمان و پارکینگ ها معمولاً استفاده می شود.

این شاسی با محور کنترل کار می کند و خود به تنهایی معنایی ندارد بدین وسیله بعد از دیدن آتش سوزی با انجام ضربه بر روی تلق شیشه ای اعلام حریق متوقف می شود، با متوقف ساختن، جریان به محور کنترل این پیام اعلام می شود که پیشامدی رخ داده است و محور کنترل ابزارهای خاموش نمودن آتش و هشدار دهنده ها را فعال می نماید.