اعلام حریق سایان

تجهیزات سیستم اطفای حریق سایان

ابتدا حریق، نشت گاز، دود، حرارات و شعله توسط حسگر اعلام حریق و یا دتکتور اعلام حریق شناسایی می شود. سپس یپغام را برای پنل مرکزی اعلام حریق و یا در اصطلاح تابلو اعلام حریق ارسال می شود، سپس کنترل پنل مرکزی اعلام حریق پس ار پردازش های لازم و بررسی صحت وقوع حریق و عدم خطا در سیستم ، آژیر اعلام حریق و فلاشر اعلام حریق را فعال می کند.

سیستم اعلام حریق در دو دسته سیستم اعلام حریق کانونشنال و آدرس پذیر عرضه می کند. شامل انواع دتکتوردودی حرارتی و گازی ،آژیر، کنترل پنل اعلام حریق،شاسی اعلام حریق می باشد.

سیستم اعلام حریق سایان یا Sayan Fire alarm system یک شرکت ایرانی است که در زمینه تولید سیستم اعلام حریق متعارف فعالیت می‌کند. این شرکت تجهیزاتی را تولید می‌کند که کاملا مورد تایید سازمان آتش نشانی هستند چرا که کارایی و کیفیت بالایی دارند. این سیستم‌ها با توجه به کیفیت ساختار و عملکردی که دارند توانسته‌اند که بخش اعظمی از بازار تجهیزات اعلام حریق را به خود اختصاص داده است.

این شرکت تجهیزات زیادی همچون پنل مرکزی، دتکتورهای اعلام حریق متعارف، شستی اعلام حریق متعارف و یک سری تجهیزات خاص همچون چراغ ریموت و… را می‌سازد. در حالت کلی سیستم اعلام حریق برند سایان را برای ساختمان‌های مختلف صنعتی، مسکونی، اداری، تجاری و… کاربرد خواهند داشت. اساسا این سیستم در تشخیص سریع آتش و تشخیص محل آن به افراد و آتش نشانان کمک می‌کند.

این مسئله کمک می‌کند که اتش را در همان مراحل اولیه تشخیص دهند و خسارت‌های جانی و یا مالی را به حداقل رساند. این برند تمام استانداردهای لازم را برای تولید محصولات خود رعایت می‌کند به همین دلیل در زمره بهترین برندهای کشور است و اعتماد همه را به سمت محصولات خود جلب کرده است. در نهایت بایستی بدانید که سیستم‌های اعلام حریق این برند به دو گروه متعارف و آدرس‌پذیر تقسیم می‌شوند.

call us

سیستم اسپرینکلر سیستمی است که می‌تواند آتش اولیه را به‌صورت خودکار و محلی خاموش کند.

برای خرید این محصول  و محصولات دیگر تماس بگیرید

۰۲۱-۴۰۳۳۰۳۸۸ ☎️

دتکتور اعلام حریق سایان

دتکتوراعلام حریق سایان

پنل اعلام حریق سایان

مرکز کنترل اعلام حریق سایان

شستی اعلام حریق سایان

شاسی اعلام حریق سایان

آژیر اعلام حریق سایان

آژیر اعلام حریق سایان

لیست قیمت محصولات سایان

به روز شده در ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

[ninja_tables id="11940"]

⚠️ به دلیل شرایط موجود بازار فروش به صورت نقدی می باشد.

———————————-

همچنین برای مشاهده کاتالوگ محصولات سایان میتوانید فایل زیر را مشاهده و دانلود کنید.

🔽🔽🔽


انواع سیستم اعلام حریق سایان

محصولات و تجهیزاتی که توسط شرکت سایان تولید می شود در سه دسته زیر قرار میگیرند. که هرکدام از این دسته ها بصورت دستی و هوشمند می باشد. در سیستم اعلام حریق دستی سایان تشخیص و اعلام حریق به صورت دستی و توسط افراد صورت میگیرد، در واقع در این نوع سیستم ها پس از وقوع حریق و تشخیص آتش سوزی توسط افراد حاضر در محل، با فشار دادن شستی اعلام حریق ، آژیر به صدا در می آید و کلیه افراد از وقوع حریق اطلاع پیدا می کنند. اما در سیستم اعلام حریق هوشمند تمامی مراحل به صورت خودکار و توسط دتکتور و سنسور اعلام حریق بدون دخالت انسان صورت میگیرد.در سیستم های هوشمند پس از وقوع حریق ، دتکتور اعلام حریق  بسته به نوع آن با تشخیص یکی از نشانه های حریق یعنی دود، حرارت، دما و یا حتی گاز، سینگالی را به کنترل پنل اعلام حریق ارسال می نماید. کنترل پنل مرکزی پس از بررسی صحت درستی و عدم وجود خطا ، آژیر اعلام حریق و در صورت وجود سیستم اطفای حریق را فعال می کند.

اعلام حریق متعارف سایان

این نوع سیستم ها محل دقیق وقوع حریق را مشخص نمی کنند.هر ساختمان به بخش هایی به نام زون تقسیم می شود که سیستم اعلام حریق فقط می تواند زون که حریق در آن رخ داده شده را مشخص کند. 

اعلام حریق آدرس پذیر سایان

در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر محل دقیق  وقوع آتش سوزی تشخیص داده می شود. در این نوع سیستم هریک از تجهیزات آدرس منحصر به فردی دارند که با توجه به آن محل وقوع حریق مشخص می شود.

اعلام حریق بی سیم سایان

اساس کار سیستم اعلام حریق بی سیم   به اینصورت میباشد که امواج الکترومغناطیسی جایگزین سیمها و ارتباط بین تجهیزات می شوند. از مهمترین مزایای آن می توان به  راه اندازی و نصف آسان و هزینه پایین  اشاره کرد.

ویژگی های اعلان حریق سایان

فروشگاه آتش ندا به عنوان نمایندگی رسمی سایان آماده پاسخگویی، فروش محصولات سایان و ارسال به سراسر ایران می باشد.
۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

دتکتور سایان

این نشت یاب سیستم اعلام حریق سایان با برق ۲۲۰ ولت تغذیه می گردد. دارای سه چراغ به رنگهای سبز(Normal)، زرد(Fult) و قرمز(Fire)، کلید ریست و بیزر میباشد. در صورت نشت اندک گاز، چراغ زرد رنگ آن روشن شده و هر پنج ثانیه بیزر میزند. 

با نشت بیشتر گاز، چراغ قرمز رنگ آن روشن شده و در هر ثانیه بیزر می زند وهمچنین رله داخلی آن نیز فعال می شود که از کنتاکتهای این رله می توان جهت عملکرد شیر دیفرانسیلی بستن اهرم گاز استفاده نمود یا می توان آن را به پانل اعلام حریق متصل نمود. لذا عملکرد این نشت یاب بصورت موضعی یا بصورت اتومات می باشد.

دتکتورهای دودی اعلام حریق متعارف سایان

در هر سیستم اعلام حریق یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن دتکتورها هستند. در حقیقت دتکتورهای دودی نمونه‌های پرکاربردی و پر استفاده‌ای هستند که آن‌ها را در سقف نصب می‌کنند. این دتکتورها دود را به عنوان اصلی‌ترین نشانه آتش شناسایی می‌کنند و سپس با مشاهده آن سیستم را فعال می‌کند. گفتنی است که دتکتورهای دودی برند سایا مدل SD-S92 نوری یا اپتیکال هستند که به آن‌ها فوتوالکتریک هم می‌گویند.

تکنولوژی که برای این محصولات استفاده شده پردازش MCU است و برای آن از جدیدترین میکروکنترلرهای صنعتی ویژه دتکتور استفاده می‌کنند. این محصولات سایان بسیار حساس هستند که نسبت به دود و ذرات بسیار ریز هم حساسیت و دقت بالایی را به نمایش می‌گذارند. اصولا کاربرد این دتکتورهای دودی در ساختمان‌های اداری، خانگی، تجاری و… خواهد بود. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این دتکتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
» مجهز به درجه حفاظت IP ۲۳ هستند.
» در ساخت مدارات آن از تکنولوژی SMD استفاده شده است.
» بر حسب استاندارد EN ۵۴ طراحی شده است.
» بدنه آن از ABS است که در برابر آتش مقاومت بالایی دارد.

دتکتور دودی موضعی اعلام حریق سایان

دتکتور دودی موضعی اعلام حریق سایان یکی دیگر از دتکتورهای این برند است. این محصول برای عملکرد خود به کنترل پنل احتیاجی ندارد و در صورت تشخیص دود بازر درونی آن فعال شده و ساکنان ساختمان را مطلع خواهد کرد. یک مدل این دتکتورهای سایا مدل GD-S91 مجهز به سه چراغ نمایانگر است که سه حالت خطا، نرمال، حریق را نشان می‌دهد. اگر از دکمه ریست این دستگاه استفاده شود می‌توان آن را به همان حالت اولیه خودش بازگرداند. دتکتورهای موضعی دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر رطوبت، مواد اسیدی، لرزش و ضربه خواهد بود.

از همه مهم‌تر این است که این محصول به صورت مستقل از پنل مرکزی کار می‌کند و می‌توان ریموت اندیکاتور را به آن متصل کرد. اساسا دتکتورهای دودی موضعی مدل GD-S24 و GD-S94 دو محصول برند سایان هستند که کیفیتی عالی دارند و در عین حال مجهز به دو رو و بورد متالیزه هستند. ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها باعث می‌شود که در محیط‌ها و شرایط مختلف بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

لازم به اشاره است که این دو محصول سایان علاوه بر آن چه که گفته شد دارای چراغ نشانگر در دو رنگ برای نمایش وضعیت نرمال یا حریق هستند.

دتکتور دودی فتوالکتریک سایان
مدل SD-S92

دتکتور دودی سایان دارای  تکنولوژی MCU و جدیدترین میکروکنترل های صنعتی دتکتور می باشد. این دتکتور دودی با حساسیت بسیار بالا نسبت به انواع دود ها و ذرت بسیار ریز  هم برای مصارف خانگی و تجاری مناسب می باشد.

دتکتور حرارتی دما ثابت سایان
مدلHD-S92F

با توجه به اینکه سنسور به دمای این دتکتور در قسمت خارجی آن بوده و در برابر جریانات شدید هوا با طراحی منحصر به فرد محافظت می شود. این نوع دتکتور در مقابل تغییرات دمایی محیط واکنش نشان داده و یه کنترل پنل مرکزی اعلام حریق می نماید.

دتکتور حرارتی دما افزایشی سایان
مدلHD-S92F

این نوع دتکتور حساس به دما و تشخیص درجه حرارت متغیر برای پارکینگها مناسب می باشد.دتکتور حراراتی دما افزایش نسبت به تغییرات دما در زمان مشخص واکنش نشان داده و با ارسال سیگنال به کنترل پنل مرکزی اعلام حریق می نماید.

دتکتور گازی سایان(نشت یاب)
مدلGD-S91

دتکتور گازی سایان حساس به گاز که بوی گاز را تشخیص می دهند، در سه نوع متفاوت بنا بر نیاز مشتری حساس به گازهای شهری، گاز متان، و انواع گاز های مشتعل و دود و همچنین گازهای مشتعل وCO J تولید می شود. این نوع دتکتور قادر به نمایش حالت خطا، نرمال و حریق می باشد. بدنه بسیار مستحکم و مقاومی در برابر ضربه و لرزش نیز دارد.

دتکتور گازی سایان(نشت یاب)
مدلGD-S92

دتکتور گازی سایان نیز حساس به گاز  در سه نوع متفاوت حساس به گازهای شهری، گاز متان، و انواع گاز های مشتعل و دود و همچنین گازهای مشتعل و COمی باشد و بدنه مقام در برابر ضربه و لرزش دارند.در این نوع مدل دتکتور گازی رله ای تعبیه شده که بنا بر سفارش مشتری برای عملکرد در وضعیت خطر جهت راه اندازی شیر برقی یا دستگاهی با تغذیه ۲۲۰ VAC است.

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند سایان با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

کنترل پنل سایان

مدل cp-s

مرکز کنترل اعلام حریق کانونشنال سایان، پنل متعارف با دو زون که قابلیت ارتقا تا ۱۶ زون را نیز دارد.دیگر تچهیزات اعلام حریق شامل دتکتور دودی و حرارتی و نشت یاب گازی، شستی اعلام حریق و آژیر اعلام حریق به آن متصل می گردند. این دستگاه دارای تکنولوژی بورد متالیزه دو رویه و SMD می باشد. کلیه قطعات بکار رفته در این نوع پنل مرکزی از برند های معتبر جهانی و با کیفیت می باشد. 

ویژگی های پنل اعلام حریق سایان 

مرکز کنترل اعلام حریق سایان
پنل اعلام حریق سایان

پنل ۲ زون الی ۲۴ زون

شستی برگشت پذیر سایان

مدل NC-S92

شستی اعلام حریق سایان جهت اتصال به به تمامی مرکز اعلام حریق متعارف طراحی شده است. یکی از مهم ترین نکات مورد توجه در این شاسی قابلیت تست و ریست آسان آن است. نصب و استفاده از این نوع شستی بسیار ساده بودهو همچنین دارای میکروسوئیچ هایی با کیفیت بسیار بالا می باشند.شاسی اعلام حریق سایان دارای چراغ نشانگر LED عملکرد بوده و در صورت عمل کردن شستی به سهولت قابل تشخیص می باشد.

آژیر فلاشر سایان

آژیر فلاشر اعلام حریق سایان

مدل AF-S92

آژیر فلاشر سایان از تکنولوژی پیزوالکترونیک بهرمند است و شدت صدایی مناسب و استاندارد جهت محیط های تجاری و مسکونی دارد. همچنین از LED هایی به صورت فلاشر در یک یونیت ردیفی استفاده شده تا یک مجمعوعه دیداری و شنیداری را در مکان هایی که به علت صداهایی مزاحم و یا بعد مسافت و یا به هر حال نیاز به دو حالت شنیدار و دیداری باشند را داشته باشیم.

ریموت اندیکاتور سایان

ریموت اندیکاتور سایان

ریموت سایان با ظاهری شکیل و مدرن از لحاظ الکتریکال با اکثر دتکتورهای موجود در بازار ایران سازگاری داشته و با رنج وسیعی از ولتاژ قابلیت عملکرد دارد . سیستم اعلام حریق سایان در طراحی این محصول به گونه ای است که به راحتی می توان آنرا نصب و استفاده نمود و قاب ریموت سایان به گونه ای طراحی شده است که توسط قاب کریستالی خود نور داخل قاب به صورت ۳۶۰ درجه نمایان شود.

ممکن است در بعضي مواقع خود زون داراي قسمت هاي متعددي باشد و هنگام بروز حريق نيازبه تشخيص دقيق تر محل حريق داشته باشپم. مثلا در آپارتمان هاي که هر طبقه يک زون مي باشد و خود طبقه داراي چند واحد است و يا در هتل ها که اتاق هاي متعددي در هر طبقه وجود دارد براي تشخيص دقيق محل حريق از چراغ Remote Indicator استفاده مي گردد.

اين چراغ بالاي درب هر واحد نصب مي شود و تغذيه مثبت آن از مثبت منبع تغذيه ومنفي آن از پايه مخصوص چراغ ريموت در دتکتورهاي آن واحد مي باشد.اين پايه روي دتکتور با حرف R مشخص مي شود. در صورت وصل کردن دتکتوراين چراغ نيز روشن مي شود .

نمایندگی محصولات سایان

فروشگاه آتش ندا به عنوان یکی از معتبرترین نمایندگی‌های فروش محصولات و تجهیزات اعلام حریق سایان در لاله زار تهران در فعالیت می باشد. این فروشگاه به عنوان نمایندگی مستقیم این برند، محصولات را با بالاترین کیفیت و ضمانت گارانتی در اختیار مشتری‌ها قرار میدهد.

برای خرید و دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان فروشگاه کافی است با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

☎️ ۰۲۱۳۳۹۲۲۰۹۹

☎️ ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

 

به روزرسانی در ۱۴۰۱/۰۳/۲۶