اعلام حریق سنس

شرکت فن آوری سانا پژوهش گستر با نام تجاری سنس (sens fire alarm)، محصولات خود را در زمینه سیستم اعلام حریق در سال ۱۳۸۷ به بازار عرضه کرد. سنس به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده در زمینه تجهیزات اعلام حریق در ابتدا محصولات اعلام حریق کانونشنال، سپس با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر را نیز ارائه داد. سنس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات اعلام حریق، محصولات خود را در سراسر ایران همچنین در کشور های همسایه نیز ارائه می دهد.

تولید و طراحی محصولات جدید، به روز، کارپسند و قابل رقابت به با برند های خارجی معتبر، منطبق با استاندارهای معتبر جهانی از جمله خصوصیات برند سنس می‌باشد، که باعث شده در کمترین زمان ممکن به یکی از برندهای نام آشنا در زمینه تجهیزات سیستم اعلام و اطفای حریق تبدیل شود. شرکت فن آوری سانا پژوهش گستر طی این سال‌ها تمامی تلاش های خود را بر مبنای اهداف افزایش رضایت مشتری، بهینه سازی روز افزون کیفیت محصولات، ارائه کمترین قیمت ممکن و انجام اصلاحات با توجه به نیاز و نظر مشتریان نهاده است.

اعلام حریق سنس

سوالات متداول شما

با استفاده از تجهیزات متعارف محل دقیق وقوع آتش سوزی مشخص نمیشود و فقط محدوده حدودی مشخص میگردد ولی با استفاده از تجهیزات آدرس پذیر محل دقیق مشخص می شود.

👈 تجهیزات آدرس پذیر هزینه بالاتری نسبت به تجهیزات متعارف دارند.

بله، آتش ندا به عنوان یکی از نمایندگی های معتبر فروش تجهیزات اعلام حریق سنس در لاله زار تهران است.

📞 برای سفارش با شماره ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷ تماس بگیرید.

به روز شده در ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

لیست قیمت اعلام حریق sens

محصولقیمت (ریال) محصولقیمت(ریال)
آشکار ساز نشت مونوکسید کربن GD-300استعلام قیمت دتکتور دودی نقطه ای S2-2002.695.000
دتکتور حرارتی دما ثابت S2-2002.655.000دتکتور مولتی S2-2003.850.000
دتکتور حرارتی دما افزایشی S2-2003.150.000
مرکز کنترل ۲ زون۴۸٫۰۰۰٫۰۰۰مرکز کنترل ۴ زون۴۸٫۵۰۰٫۰۰۰
مرکز کنترل ۶ زون۴۹٫۰۰۰٫۰۰۰مرکز کنترل ۸ زون۴۹٫۵۰۰٫۰۰۰
مرکز کنترل ۱۰ زون۴۹٫۹۰۰٫۰۰۰مرکز کنترل ۱۲ زون۵۹٫۵۰۰٫۰۰۰
مرکز کنترل ۱۴ زون۶۴٫۰۰۰٫۰۰۰مرکز کنترل ۱۶ زون۶۸٫۰۰۰٫۰۰۰
مرکز کنترل ۱۸ زون۷۴٫۰۰۰٫۰۰۰مرکز کنترل ۲۰ زون۷۸٫۰۰۰٫۰۰۰
مرکز کنترل ۲۲ زون۸۴٫۲۰۰٫۰۰۰مرکز کنترل ۲۴ زون۸۷٫۹۰۰٫۰۰۰
آژیر ۲۴ ولت RSF-902.550.000آژیر فلاشر ۲۴ ولت RSF-912.650.000
شستی قابل ریست RC-1002.350.000ریموت اندیکاتور RX-99450.000
اسپری دود ۳۰۰ml1.999.000برد رله اگزاست فن پنل کانونشنال ۸٫۵۰۰٫۰۰۰
دتکتور اعلام حریق سنس

دتکتور اعلام حریق سنس

پنل اعلام حریق سنس

مرکز کنترل اعلام حریق سنس

شتسی اعلام حریق قابل ریست سنس

شاسی اعلام حریق سنس

آژیر اعلام حریق سنس

آژیر اعلام حریق سنس

پادکست کارشناسان ما مربوط به سیستم اعلام حریق سنس 👩🏻‍💻

اعلام حریق متعارف سنس

معمولا این سیستم ها در مکان‌هایی که فضای کوچکی دارند و یا اینکه محدویت هزینه وجود دارد بکار گرفته می شوند.در واقع در سیستم اعلام حریق کانونشنال سنس، نمیتوان محل دقیق وقوع حریق را تشخیص داد. در این سیستم بسته به میزان مساحت مکان مورد نظر، تعداد زون ها متفاوت است. حداکثر در ۳۶ نوع از اجزا  و تجهیزات اعلام حریق شامل انواع مختلف دتکتور، شاسی ،آژیر و آژیر فلاشر قرار داده می شود.همه این تجهیزات و اجزا توسط کنترل پنل مرکزی به یکدیگر متصل می شوند. اجزا و تجهیزات اعلام حریق کانونشیال سنس به بخش های زیر تقسیم می شوند:

  • دتکتور کانونشنال سنس
  • مرکز کنترل کانونشنال سنس
  •  آژیر و آژیر فلاشر کانونشنال سنس
  •  شستی کانونشنال سنس
تجهیزات اعلام حریق متعارف سنس

دتکتور متعارف سنس

وظیفه اصلی دتکتور اعلام حریق تشخیص حریق می باشد که یکی از مهم ترین اجزای سیستم اعلام حریق محسوب می شود. هنگام وقوع آتش سوزی، به پنل مرکزی اعلام حریق پیغام ارسال می کند. دتکتور ها داری انواع مختلفی می باشند که بسته به  حساسیتی که به هر یک از نشانه های آتش از جمله دود ، حرارت ، منو اکسید کربن و … دسته بندی می شوند. که شامل دتکتور دودی ، دتکتور حرارتی ، دتکتور گازی، شعله ای و… دسته بندی می شوند. گرچه همه دتکتور برای تشخیص حریق بکار گرفته می شود اما هرکدام از این نوع دتکتور بسته به دقت ، عملکرد و محیط مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا این نوع از تجهیزات اعلام حریق با ولتاژ ۲۴ ولت کار می کنند اما دتکتور های نیز وجود دارند که با ولتاژ بیشتر یا کمتر تغذیه می کنند.

دتکتور دودی نوری آدرس پذیر سنس

دتکتور دودی اپتیکال S6-CSD-200

حساسسیت بالا به انواع مختلف دود
بسیار هوشمند و سریع
پردازشگر میکروپروسسوری
تشخیص بسیار سریع
کم مصرف

دتکتور دودی اپتیکال سنس

دتکتور دودی اپتیکال SD-101

حساسسیت بالا به دود
بسیار هوشمند و سریع
مناسب مکان های تجاری و مسکونی
تشخیص خطا بسیار بالا
مصرف بسیار کم

دتکتور ترکیبی سنس | دتکتور مولتی

دتکتور مولتی MD-101

دتکتور چند سنسوری
ترکیب دتکتور دودی و حرارتی دما ثابتد
مناسب برای هر مکانی به خاطر داشتن دو سنسور دود و دما برا تشخیص دود و دما

دتکتور مولتی S6-CMD-101

دتکتور چند سنسوری
ترکیب دتکتور دودی و حرارتی دما ثابت
مناسب برای هر مکانی به خاطر داشتن دو سنسور دود و دما برا تشخیص دود و دما

دتکتور دما افزایشی سنس

دتکتور حرارتی دما افزایشی S6-CRD-100

دتکتور حساس به دما
هشدار در صورت تغییر دما ۸درجه در دقیقه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
کم مصرف

دتکتور حرارتی دما افزایشی

دتکتور حرارتی دما افزایشی RD-100

حساس به افزایش ناگهانی دما
هشدار در صورت تغییر دما ۸درجه در دقیقه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
کم مصرف

دتکتور حرارتی دما ثابت S6-CHD-101

دتکتور دما ثابت
هشدار در صورت رسیدن دما به ۷۰ درجه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
مناسب برای مکان های دودزا و تغییر دما بالا

دتکتور حرارتی مدل DH-100

دتکتور حرارتی دما ثابت HD-101

دتکتور دما ثابت
هشدار در صورت رسیدن دما به ۷۰ درجه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
مناسب برای مکان های دودزا و تغییر دما بالا

کنترل پنل کانونشنال سنس

 پنل مرکزی یکی از تجهیزات اعلام حریق می باشد که وظیفه برقراری ارتباط بین دتکتور ها، شاسی اعلام حریق، آژیر و فلاشر را برقرار میکند.  در واقع  با بروز حریق و تشخیص حریق توسط دتکتور  و یا فشردن شاسی اعلام حریق ، یک اتصال کوتاه با پنل اعلام حریق ایجاد می شود و سیگنالی از طرف دتکتور و یا شاسی به مرکز پنل ارسال می شود. پنل مرکزی نیز سیستم اطفای حریق را فعال و آژیر و فلاشر و دیگر سیستم های هشداری را فعال می کند. از جمله وظایف کنترل پنل مرکزی می توان به کنترل ورودی و خروجی ها، تشخیص خطاها و قطعی مدار، تامین برق کلیه تجهیزات در صورت قطع برق، تست قسمت های مختلف مدار می توان اشاره کرد. عواملی مانند اندازه و مساحت محل مورد نظر و تعداد تجهیزاتی که به آن متصل می شود، در انتخاب کنترل پنل مرکزی نقش بسیار مهم دارند. تعداد زون هایی که می توان به کنترل پنل متصل کرد بسته به نوع برند نیز متفاوت است که البته می توان با اضافه کردن برد الکترونیکی تعداد آنرا افزایش داد.

در کنترل پنل کونشنال مکان مورد نظر به بخش های مختلف تقسیم می شود که هر یک زون نامیده می شود. در هر یک از این زون ها تعداد ساشی، دتکتور، آژیر قرار میگیرد که بصورت یک مدار به یکدیگر متصل می شوند. سپس تمامی زون ها به کنترل پنل مرکزی متصل می شوند که معمولا تعداد زون هایی که میتوان به پنل مرکزی متصل کرد متفاوت و قابل افزایش می باشد. معمولادر این نوع سیستم ها محل وقوع آتش سوزی در زون مشخص می شود، به عبارت دیگر پنل مرکزی اعلام حریق زونی که آتش سوزی در آن به وقع پیوسته را مشخص می کند.

انواع پنل اعلام حریق سنس

آژیر فلاشر سنس

یکی دیگر از تجهیزات، آژیر اعلام حریق می باشد، که وظیفه اصلی آن هشدار، اعلام خطر و وقوع حریق به کلیه حاضر در محل است. در واقع تجهیزات هشداری دیداری و شنیداری هستند که در هنگام بروز آتش سوزی توسط پنل مرکزی فعال می شوند هنگامی که دتکتور ها وقوع حریق را تشخیص دادند و یا اینکه شستی اعلام حریق توسط افراد حاضر در محل فشرده شد و کنترل مرکزی اعلام حریق صحت وقوع آتش سوزی را تشخیص داد، آژیرها فعال میشود . 

در کنار آژیر ها، فلاشرها تجهیزات دیداری اعلام حریقی هستند که معمولا با رنگ قرمز بصورت ثابت و چشمک زن برای هشدار به افراد ناشنوا مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام نصب آژیر باید به این نکات توجه کرد که صدای آن در مکان های مانند پله ها، پاگرد، انباری و پارکینگ ها شنیده شود. همچنین در حد امکان، در هنگام نصب، تعداد آژیرها زیاد و صدای زنگ آنها کم و نوع صدای متفاوت با سایر صدا باشد.

صدای آژیر نباید کمتر از ۶۵ دسی بل باشد و در هرجای از ساختمان شنیده شود در هر زون حداقل یک آژیر وجود داشته باشند. معمولا آژیر و آژیر فلاشر برای هشدار به افراد داخل ساختمان به منظور تخلیه ساختمان ، عدم استفاده از آسانسور و انجام اقدامات لازم جهت اطفای حریق می باشد پس علاوه بر صدای بلند واضح و کم مصرف باید دارای تائیدیه آتش نشانی نیز باشد.

انواع آژیر سنس

آژیر و فلاشر سنس علاوه بر طراحی و ظاهر بسیار زیبا دارای صدا و نور بسیار خوبی هستند. صدا و نور دو فاکتور بسیار مهمی در آژیر و فلاشر می باشد که در محصولات سنس ااین دو معیار به خوبی رعایت شده است . در آژیر های سنسن هم نوع سقفی و هم دیواری آنها وجود دارد که مناسب برای محیط های تجاری و مسکونی می باشد.

آژیر و فلاشر سنس علاوه بر کیفیت بسیار عالی، گارانتی و خدمات پس از فروش و دارا بودن تائیدیه آتش نشانی، قیمت بسیار مناسبی دارد. به جرات می توان گفت که این محصول از برندهای خارجی همنوع خود بسیار برتر است که مورد تایید کارشناسان سیستم اعلام حریق می باشد.

شاسی سنس

یکی از تجهیزات اعلام حریق کاربردی و پرکاربرد شستی اعلام حریق می باشد. علاوه بر تشخیص حریق با استفاده از دتکتور و بصورت کاملا اتوماتیک، می توان از شاسی اعلام حریق برای تشخیص و ارسال سیگنال به پنل اعلام حریق بصورت دستی استفاده کرد. در واقع ساشی اعلام حریق برای مکان های کاربرد دارد که افراد رفت و آمد دارند و برای مکان های که انسان در آنجا حضور ندارد مورد استفاده قرار نمیگیرد. افراد با تشخیص حریق و وقوع آتش سوزی و فشار دادن شستی، سیگنالی به کنترل پنل ارسال میکنند. کنترل پنل نیز آژیرها و سیستم اطفای حریق را فعال می کند.

جنس درب مورد استفاده در شاسی معمولا از شیشه یا پلاستیک مقاوم است که این درب برابر پیشگیری از خرابکاری و محافظت مورد استفاده قرار می گیرد. شستی باید در مکان هایی که به راحتی قابل دیدن و دسترس هستند مانند پله ها، راهروها و ورودی و خروجی درب ها با ارتفاع مناسب از سطح زمین و همچنین مکانهایی که نور کافی دارند قرار داده شوند. همچنین  از قرار دادن در مکان هایی که امکان کثیف شدن آنها وجود دارد خودداری کرد.

انواع شستی سنس

شاسی اعلام حریق سنس
دتکتور کانونشنال سنس

ریموت اندیکاتور سنس

ریموت اندیکاتور سنس یکی دیگر از تجهیزات سیستم اعلام حریق برند سنس است که به دلیل تناسب آن با بسیاری از دتکتورهای موجود در بازار، مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفته است.

عملکرد ریموت اندیکاتور در دستگاه اعلام حریق سنس به این صورت است که این محصول دارای چراغ های اندیکاتور بوده که این چراغ ها می توانند در بالای درب اتاق های مکان های مختلف مانند هتل ها، واحدهای مسکونی و… نصب شوند. بنابراین در زمان وجود آتش سوزی، ریموت اندیکاتور با ایجاد آلارم و آژیر و هشدارهای صوتی، محل و اتاقی که دچار حریق شده را نشان می دهد.

ریموت اندیکاتور سنس دارای دو نوع بی سیم و نوع متعارف می باشد. نصب این محصول آسان بوده و هنگام نصب از یک ترمینال با شش ورودی استفاده می شود. حجم و اندازه این نوع ریموت اندیکاتور بسیار مناسب است. چراغ هایی که بالای درب اتاق ها نصب می شوند از نوع LED بوده و نوردهی آن بسیار بالا می باشد.

استفاده از ریموت اندیکاتور معمولا برای سیستم های اعلام حریق متعارف مناسب است. اما می توان از آنها برای سیستم های آدرس پذیر نیز استفاده کرد. ریموت اندیکاتور به وسیله منبع تغذیه و دتکتورهای موجود در سیستم اعلام حریق همان طبقه یا واحد تغذیه می شود.

خرید اعلام حریق سنس با بهترین قیمت در لاله زار تهران

فروشگاه اینترنتی آتش ندا با سال ها سابقه درخشان در زمینه فروش انواع محصولات و تجهیزات سیستم اعلام حریق در قلب بازار لاله زار تهران در خدمت شماست تا با فروش محصولات اعلام حریق سنس با قیمت و کیفیتی مناسب لذت یک خرید اینترنتی و حضوری به صرفه ای را برای شما ایجاد کند.

برای خرید و استعلام آخرین قیمت های بازار با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان آتش ندا شما را راهنمایی کنند.

آدرس ما : لاله زار جنوبی، مجتمع تجاری بوشهری، طبقه ۲ واحد ۱۶

ایمیل : info@atashneda.ir

مشاورین فروشگاه سیستم اعلام حریق آتش ندا | نمایندگی رسمی سنس آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

لینک کوتاه شده این صفحه: b2n.ir/n32749

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید