اعلام حریق سنس

شرکت فن آوری سانا پژوهش گستر با نام تجاری سنس (sens fire alarm)، محصولات خود را در زمینه سیستم اعلام حریق در سال ۱۳۸۷ به بازار عرضه کرد. سنس به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده در زمینه تجهیزات اعلام حریق در ابتدا محصولات اعلام حریق کانونشنال، سپس با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر را نیز ارائه داد. سنس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات اعلام حریق، محصولات خود را در سراسر ایران همچنین در کشور های همسایه نیز ارائه می دهد.

 

تولید و طراحی محصولات جدید، به روز، کارپسند و قابل رقابت به با برند های خارجی معتبر، منطبق با استاندارهای معتبر جهانی از جمله خصوصیات سیستم اعلام سنس می باشد، که باعث شده در کمترین زمان ممکن به یکی از برندهای نام آشنا در زمینه تجهیزات سیستم اعلام و اطفای حریق تبدیل شود. شرکت فن آوری سانا پژوهش گستر طی این سالها تمامی تلاش های خود را بر مبنای اهداف افزایش رضایت مشتری، بهینه سازی روز افزون کیفیت محصولات، ارائه کمترین قیمت ممکن و انجام اصلاحات با توجه به نیاز و نظر مشتریان نهاده است.

اعلام حریق سنس

سوالات متداول شما

معمولا این سیستم ها در مکان هایی که فضای کوچکی دارند و یا اینکه محدویت هزینه وجود دارد بکار گرفته می شوند. در واقع در سیستم اعلام حریق کانوشیال سنس، 

نمی توان محل دقیق وقوع حریق را تشخیص داد.

سامانه اعلام حریق آدرس پذیر سنس مشابه سیستم های متعارف و یا کونشنال می باشد. ولی هرکدام از تجهیزات مانند دتکتور و یا شستی ها دارای آدرس منحصر به فرد می باشند به طوری هنگام بروز آتش سوزی محل دقیق اعلام وقوع آتش سوزی مشخص است

پادکست کارشناسان ما مربوط به سیستم اعلام حریق سنس 👩🏻‍💻

به روز شده در ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

لیست قیمت اعلام حریق سنس

[ninja_tables id="11935"]

⚠️ به دلیل شرایط موجود بازار فروش به صورت نقدی می باشد.

 

دتکتور اعلام حریق سنس

دتکتور اعلام حریق سنس

پنل اعلام حریق سنس

مرکز کنترل اعلام حریق سنس

شتسی اعلام حریق قابل ریست سنس

شاسی اعلام حریق سنس

آژیر اعلام حریق سنس

آژیر اعلام حریق سنس

سیستم اعلام حریق ادرس پذیر

اعلام حریق متعارف سنس

معمولا این سیستم ها در مکانهایی که فضای کوچکی دارند و یا اینکه محدویت هزینه وجود دارد بکار گرفته می شوند.در واقع در سیستم اعلام حریق کانوشیال سنس، نمیتوان محل دقیق وقوع حریق را تشخیص داد. در این سیستم بسته به میزان مساحت مکان مورد نظر، تعداد زون ها متفاوت است. حداکثر در ۳۶ نوع از اجزا  و تجهیزات اعلام حریق شامل انواع مختلف دتکتور، شاسی ،آژیر و آژیر فلاشر قرار داده می شود.همه این تجهیزات و اجزا توسط کنترل پنل مرکزی به یکدیگر متصل می شوند. اجزا و تجهیزات اعلام حریق کانونشیال سنس به بخش های زیر تقسیم می شوند:

  • دتکتور کانونشنال سنس
  • مرکز کنترل کانونشنال سنس
  •  آژیر و آژیر فلاشر کانونشنال سنس
  •  شستی کانونشنال سنس
لیست قیمت محصولات سنس
تجهیزات اعلام حریق هوشمند

دتکتور متعارف سنس

وظیفه اصلی دتکتور اعلام حریق تشخیص حریق می باشد که یکی از مهم ترین اجزای سیستم اعلام حریق محسوب می شود. هنگام وقوع آتش سوزی، به پنل مرکزی اعلام حریق پیغام ارسال می کند. دتکتور ها داری انواع مختلفی می باشند که بسته به  حساسیتی که به هر یک از نشانه های آتش از جمله دود ، حرارت ، منو اکسید کربن و … دسته بندی می شوند. که شامل دتکتور دودی ، دتکتور حرارتی ، دتکتور گازی، شعله ای و… دسته بندی می شوند. گرچه همه دتکتور برای تشخیص حریق بکار گرفته می شود اما هرکدام از این نوع دتکتور بسته به دقت ، عملکرد و محیط مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا این نوع از تجهیزات اعلام حریق با ولتاژ ۲۴ ولت کار می کنند اما دتکتور های نیز وجود دارند که با ولتاژ بیشتر یا کمتر تغذیه می کنند.

دتکتور حرارتی heat detector 

این نوع دتکتور نسبت به تغییرات دما حساس می باشد و به راحتی قابل تشخیص نمی باشد. معمولا در محیط هایی با دمای ثابت مانند اتاق کوچک بکار گرفته می شوند. از آن در مکان هایی که دمای آن دائما در حال تغییر می باشد نباید استفاده کرد. دتکتور حرارتی دارای دو نوع حرارتی دما ثابت و حرارتی دما افزایشی می باشد.

دتکتور حرارتی سنس
دتکتور گازی سنس

دتکتور گازی Gas detector 

دتکتور گازی بصورت سقفی یا دیواری در مکان هایی که امکان نشتی گاز از جمله هتل ها، آپارتمانها و مراکز صنعتی قابل نصب می باشد. این نوع دتکتور ها بوی گاز را تشخیص می دهند و در صورت وجود گاز در فضا به پنل مرکزی سیگنال ارسال می کند. در برخی از این نوع دتکتورها پس از تشخیص وجود گاز در محیط فرمان بستن شیر گاز را ارسال و یا سیستم تهویه هوا را فعال می کنند.

دتکتور دودی smoke detector 

متداول ترین نوع دتکتور اعلام حریق، دتکتور دودی هستند. که با تشخیص دود در محل و بالاتر رفتن از یک سطح خاص، به پنل مرکزی وقوع آتش سوزی را اعلام می کند. این نوع دتکتور نسبت به سایر دتکتور دقت عمل ، سرعت و قیمت ببشتری دارند. بطور کلی دتکتور های دودی به سه دسته تقسیم می شوند: 

دتکتور دودی سنس

دتکتور دودی یونیزسیون

 مقدار کمی ماده رادیواکتیو و دو الکترود در این دتکتور وجود دارد. که با یونیزاسیون مقداری جریان در این محفظه ایجاد می شود. با ورود دود، مقدار جریان عبوری تغییر میکند و دتکتور اعلام حریق را به پنل مرکزی اعلام میدهد.

دتکتور اشعه ای 

طریقه کارکرد این دتکتور بدین صورت می باشد که دو سنسور در محل مورد نظر نصب و بین آنها اشعله ای رد و بدل می شود. در صورت بروز آتش سوزی، دود مانع دریافت و ارسال اشعه بین این دو سنسور می شوند و وقع حریق تشخیص داده می شود.

دتکتور دودی فتوالکترویک

 این نوع دتکتور دارای محفظه، سنسور فتوالکترویک و منبع نوری می باشد. با وقوع حریق و ایجاد دود در محیط، محفظه دتکتور پر از دود می شود که مانع تابش نور از منبع نوری به سنسور فتوالکترونیک می شود. دتکتور وقوع حریق را تشخیص می دهد و به پنل مرکزی سیگنال ارسال می کند.

دتکتور سنس

شاسی اعلام حریق سنس

دتکتور دودی سنس

sens detectors
دتکتور دودی نوری آدرس پذیر سنس

دتکتور دودی اپتیکال S6-CSD-200

حساسسیت بالا به انواع مختلف دود
بسیار هوشمند و سریع
پردازشگر میکروپروسسوری
تشخیص بسیار سریع
کم مصرف

دتکتور دودی اپتیکال سنس

دتکتور دودی اپتیکال SD-101

حساسسیت بالا به دود
بسیار هوشمند و سریع
مناسب مکان های تجاری و مسکونی
تشخیص خطا بسیار بالا
مصرف بسیار کم

دتکتور ترکیبی سنس | دتکتور مولتی

دتکتور مولتی MD-101

دتکتور چند سنسوری
ترکیب دتکتور دودی و حرارتی دما ثابتد
مناسب برای هر مکانی به خاطر داشتن دو سنسور دود و دما برا تشخیص دود و دما

دتکتور مولتی S6-CMD-101

دتکتور چند سنسوری
ترکیب دتکتور دودی و حرارتی دما ثابت
مناسب برای هر مکانی به خاطر داشتن دو سنسور دود و دما برا تشخیص دود و دما

دتکتور کانونشنال سنس

دتکتور دما افزایشی سنس

دتکتور حرارتی دما افزایشی S6-CRD-100

دتکتور حساس به دما
هشدار در صورت تغییر دما ۸درجه در دقیقه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
کم مصرف

دتکتور حرارتی دما افزایشی

دتکتور حرارتی دما افزایشی RD-100

حساس به افزایش ناگهانی دما
هشدار در صورت تغییر دما ۸درجه در دقیقه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
کم مصرف

دتکتور حرارتی دما ثابت S6-CHD-101

دتکتور دما ثابت
هشدار در صورت رسیدن دما به ۷۰ درجه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
مناسب برای مکان های دودزا و تغییر دما بالا

دتکتور حرارتی مدل DH-100

دتکتور حرارتی دما ثابت HD-101

دتکتور دما ثابت
هشدار در صورت رسیدن دما به ۷۰ درجه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
مناسب برای مکان های دودزا و تغییر دما بالا

تجهیزات اعلام حریق هوشمند

دتکتور مولتی اعلام حریق سنس

دتکتور مولتی برند سنس دارای دو نوع متعارف و آدرس پذیر بوده و می تواند به صورت همزمان دمای بالا و وجود دود در محیط را تشخیص دهد و اطلاعات را به پنل مرکزی جهت بررسی ارسال کند. دتکتور مولتی اعلام حریق سنس به گونه ای طراحی شده که تشخیص دود و حرارت در آن به راحتی انجام می گیرد و سنسورهای دود و حرارت به صورت وابسته به هم کار می کنند و در کار یکدیگر خللی ایجاد نمی کنند.

انواع آتش سوزی مانند آتش هایی با دود کم یا نامرئی مانند آتش حاصل از چوب، کاغذ و… به وسیله سیستم یونیزاسیون توسط دتکتور ترکیبی برند سنس قابل تشخیص است. همچنین آتش هایی با دود غلیظ که در سیستم یونیزاسیون ضعیف عمل می کند، با توجه به حرارتی که تولید می کند به وسیله سنسور حرارتی تشخیص داده می شود. پنل مرکزی پس از اعلام حریق توسط دتکتور مولتی، آماده به کار می شود. پنل مرکزی پس از اعلام حریق سیستم اطفا حریق را نیز فعال می کند.

کنترل پنل سنس

کنترل پنل مرکزی سنس علاوه بر طراحی بی نظیر، کیفیت و بازدهی بالا قابل رقابت با محصولات خارجی و دارا بودن تائیدیه استاندارد جهانی، قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. علاوه بر موارد گفته شده میتوان به رابط کاربری بسیار ساده پنل مرکزی سنس، توان مصرفی کم، کنترل خطا، سازگاری با انواع تجهیزات اعلام حریق و نصب و نگهداری و راه اندازی بسیار ساده اشاره کرد.

کنترل پنل کانونشنال سنس

 پنل مرکزی یکی از تجهیزات اعلام حریق می باشد که وظیفه برقراری ارتباط بین دتکتور ها، شاسی اعلام حریق، آژیر و فلاشر را برقرار میکند.  در واقع  با بروز حریق و تشخیص حریق توسط دتکتور  و یا فشردن شاسی اعلام حریق ، یک اتصال کوتاه با پنل اعلام حریق ایجاد می شود و سیگنالی از طرف دتکتور و یا شاسی به مرکز پنل ارسال می شود. پنل مرکزی نیز سیستم اطفای حریق را فعال و آژیر و فلاشر و دیگر سیستم های هشداری را فعال می کند. از جمله وظایف کنترل پنل مرکزی می توان به کنترل ورودی و خروجی ها، تشخیص خطاها و قطعی مدار، تامین برق کلیه تجهیزات در صورت قطع برق، تست قسمت های مختلف مدار می توان اشاره کرد. عواملی مانند اندازه و مساحت محل مورد نظر و تعداد تجهیزاتی که به آن متصل می شود، در انتخاب کنترل پنل مرکزی نقش بسیار مهم دارند. تعداد زون هایی که می توان به کنترل پنل متصل کرد بسته به نوع برند نیز متفاوت است که البته می توان با اضافه کردن برد الکترونیکی تعداد آنرا افزایش داد.

در کنترل پنل کونشنال مکان مورد نظر به بخش های مختلف تقسیم می شود که هر یک زون نامیده می شود. در هر یک از این زون ها تعداد ساشی، دتکتور، آژیر قرار میگیرد که یصورت یک مدار به یکدیگر متصل می شوند. سپس تمامی زون ها به کنترل پنل مرکزی متصل می شوند که معمولا تعداد زون هایی که میتوان به پنل مرکزی متصل کرد متفاوت و قابل افزایش می باشد. معمولادر این نوع سیستم ها محل وقع آتش سوزی با محل وقوع آتش سوزی در زون مشخص می شود، به عبارت دیگر پنل مرکزی اعلام حریق زونی که آتش سوزی در آن به وقع پیوسته در مشخص می کند.

انواع پنل اعلام حریق سنس

آژیر فلاشر سنس

یکی دیگر از تجهیزات، آژیر اعلام حریق می باشد، که وظیفه اصلی آن هشدار، اعلام خطر و وقوع حریق به کلیه حاضر در محل است. در واقع تجهیزات هشداری دیداری و شنیداری هستند که در هنگام بروز آتش سوزی توسط پنل مرکزی فعال می شوند هنگامی که دتکتور ها وقوع حریق را تشخیص دادند و یا اینکه شستی اعلام حریق توسط افراد حاضر در محل فشرده شد و کنترل مرکزی اعلام حریق صحت وقوع آتش سوزی را تشخیص داد، آژیرها فعال میشود . 

در کنار آژیر ها، فلاشرها تجهیزات دیداری اعلام حریقی هستند که معمولا با رنگ قرمز بصورت ثابت و چشمک زن برای هشدار به افراد ناشنوا مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام نصب آژیر باید به این نکات توجه کرد که صدای آن در مکان های مانند پله ها، پاگرد، انباری و پارکینگ ها شنیده شود. همچنین در حد امکان، در هنگام نصب، تعداد آژیرها زیاد و صدای زنگ آنها کم و نوع صدای متفاوت با سایر صدا باشد.

صدای آژیر نباید کمتر از ۶۵ دسی بل باشد و در هرجای از ساختمان شنیده شود در هر زون حداقل یک آژیر وجود داشته باشند. معمولا آژیر و آژیر فلاشر برای هشدار به افراد داخل ساختمان به منظور تخلیه ساختمان ، عدم استفاده از آسانسور و انجام اقدامات لازم جهت اطفای حریق می باشد پس علاوه بر صدای بلند واضح و کم مصرف باید دارای تائیدیه آتش نشانی نیز باشد.

انواع آژیر سنس

آژیر و فلاشر سنس علاوه بر طراحی و ظاهر بسیار زیبا دارای صدا و نور بسیار خوبی هستند. صدا و نور دو فاکتور بسیار مهمی در آژیر و فلاشر می باشد که در محصولات سنس ااین دو معیار به خوبی رعایت شده است . در آژیر های سنسن هم نوع سقفی و هم دیواری آنها وجود دارد که مناسب برای محیط های تجاری و مسکونی می باشد.

آژیر و فلاشر سنس علاوه بر کیفیت بسیار عالی، گارانتی و خدمات پس از فروش و دارا بودن تائیدیه آتش نشانی، قیمت بسیار مناسبی دارد. به جرات می توان گفت که این محصول از برندهای خارجی همنوع خود بسیار برتر است که مورد تایید کارشناسان سیستم اعلام حریق می باشد.

شاسی سنس

یکی از تجهیزات اعلام حریق کاربردی و پرکاربرد شستی اعلام حریق می باشد. علاوه بر تشخیص حریق با استفاده از دتکتور و بصورت کاملا اتوماتیک، می توان از شاسی اعلام حریق برای تشخیص و ارسال سیگنال به پنل اعلام حریق بصورت دستی استفاده کرد. در واقع ساشی اعلام حریق برای مکان های کاربرد دارد که افراد رفت و آمد دارند و برای مکان های که انسان در آنجا حضور ندارد مورد استفاده قرار نمیگیرد. افراد با تشخیص حریق و وقوع آتش سوزی و فشار دادن شستی، سیگنالی به کنترل پنل ارسال میکنند. کنترل پنل نیز آژیرها و سیستم اطفای حریق را فعال می کند.

جنس درب مورد استفاده در شاسی معمولا از شیشه یا پلاستیک مقاوم است که این درب برابر پیشگیری از خرابکاری و محافظت مورد استفاده قرار می گیرد. شستی باید در مکان هایی که به راحتی قابل دیدن و دسترس هستند مانند پله ها، راهروها و ورودی و خروجی درب ها با ارتفاع مناسب از سطح زمین و همچنین مکانهایی که نور کافی دارند قرار داده شوند. همچنین  از قرار دادن در مکان هایی که امکان کثیف شدن آنها وجود دارد خودداری کرد.

انواع شستی سنس

سیستم اعلام حریق سنس

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر سنس

سامانه اعلام حریق آدرس پذیر سنس مشابه سیستم های متعارف و یا کونشنال می باشد. ولی هرکدام از تجهیزات مانند دتکتور و یا شستی ها دارای آدرس منحصر به فرد می باشند به طوری هنگام بروز آتش سوزی محل دقیق اعلام وقوع آتش سوزی مشخص است. در سیستم های متعارف که هر بخش به زون تقسیم می شود که در هنگام اعلام خطر آتش سوزی، فقط میتوان زون مورد نظر و محل آن را تشخیص داد و نقطه دقیق وقوع آتش سوزی به طور دقیق مشخص نمی شود. اما در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر سنس با توجه به اینکه هر کدام از تجهیزات یک کد منحصر به فردی دارند میتوان محل دقیق و دتکتور و یا شاسی که اعلام را اخطار داده را مشخص کرد. این موضوع باعث میشود که بتوان سریعتر محل دقیق را تشخیص و اقدامات لازم به عمل آورد..

در این سیستم هر یک از عناصر بصورت جداگانه اطلاعات خود را به کنترل پنل مرکزی ارسال می کنند.پنل اعلام حریق نیز اطلاعاتی چهت کنترل برای هر سنسور ارسال میکند. در این تبادل اطلاعات که بصورت کاملا مستقل از سایر تجهیزات باعث می شود که اگر اختلالی در عملکرد هریک از عناصر رخ بده به راحتی قابل تشخیص باشد. که همین موضوع باعث صرفه جویی در هزینه های نگه داری و سرویس می شود. به وضوح مشخص است که سیستم اعلام حریق آدرس پذیر سنس دارای دقت بسیار بالای برای تشخیص حریق، خطا و نقطه شروع آتش سوزی دارد، که همین موضوع باعث می شوند که این تجهیزات برای محیط های بزرگ بسیار مناسب باشند.

تجهیزات سیستم اعلام حریق سنس مانند دسته متعارف به در چهار دسته قرار مگیرند که شامل:

  • دتکتور اعلام حریق آدرس پذیر سنس
  • کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر سنس
  • آژیر اعلام حریق آدرس پذیر سنس
  • شاسی اعلام حریق آدرس پذیر سنس
دتکتور دما حرارتی آدرس پذیر

دتکتور حرارتی دما افزایشی S6-ARD-300

حساسسیت بالا به دما
بسیار هوشمند و سریع
اعلان حریق در تغییرات دما تا ۸ درجه در دقیقه
مناسب برای مکان هایی که بطور عادی دود و تغییرات دما وجود دارد.

دتکتور دود نوری آدرس پذیر S6-ASD-300

حساسسیت بالا به انواع دود
بسیار هوشمند و سریع و آدرس پذیر
پردازشگر میکروپرسسوری
ضریب خطا بسیار کم
کم مصرف

دتکتور ترکیبی ادرسپذیر

دتکتور مولتی S6-AMD-300

دتکتوری با چند سنسور
ترکیب دتکتور دودی و حرارتی دما ثابت
تشخیص سریع
هوشمند و آدرس پذیر
مناسب برای هر مکانی به خاطر داشتن دو سنسور دود و دما برا تشخیص دود و دما

دتکتور دما ثابت آدرسپذیر سنس

دتکتور حرارتی دما ثابت آدرس پذیر S6-AHD-300

دتکتور دما ثابت
آدرس پذیر و هوشمند
هشدار در صورت رسیدن دما به ۷۰ درجه
تشخص سریع
عملکرد مطابق استاندارد جهانی
مناسب برای مکان های دودزا و تغییر دما بالا

دتکتور دودی سنس

دتکتور آدرس پذیر سنس

در سیستم های آدرس پذیر، دتکتورها وظیفه آشکارسازی حریق را بر عهده دارند.دتکتور وظیفه اندازه گیری میزان دود، گاز، شعله و حررات موجود در فضا را برعهده دارند. هریک از این نوع دتکتورها دارای آدرس یکتا هستند که در صورت تشخیص هریک از نشانه های حریق، اطلاعاتی به پنل مرکزی ارسال می کند. پنل اعلام حریق با آنالیز اطلاعات دریافتی و عدم بروز خطا، محل دقیق آتش سوزی و دتکتور ارسال کننده اطلاعات را مشخص می کند.

انواع دتکتور آدرس پذیر سنس

پنل آدرس پذیر سنس

پنل های اعلام حریق ادرس پذیر سنس دارای صفحه نمایشی LED برای رابط کابری آسان و نمایش تمامی رویدادها و اطلاعات ورودی و دریافتی که از دیگر تجهیزات ارسال می باشد. وضعیت دیگر دیوایسها در هر لحظه بررسی و کلیه گزارشات را در حافظه سیستم ثبت میکند. همچنین قابلیت بررسی، کنترل، نگهداری، نظارت و عیب یابی از راه دور و اینترنت،امکان اتصال به سیستم های متعارف و قابلیت ریست کردن نیز وجود دارد.

کنترل پنل اعلام حریق سنس

دتکتور دودی آدرس پذیر سنس

یکی از اجزای مهم در سیستم های اعلام حریق سنس، دتکتور دود آدرس پذیر سنس است. در واقع سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر دارای تجهیزات مختلفی با قابلیت آدرس پذیری می باشند. دتکتور این نوع سیستم بر روی پنل مرکزی قرار دارد و محل دقیق آتش سوزی را تشخیص می دد.

دتکتور دود آدرس پذیر سنس در سیستم اعلام حریق همیشه فعال بوده و عملکرد آن متناسب با ریزپردازنده ها است. در حقیقت دتکتور در سیستم اعلام حریق سنس، به صورت هوشمند عمل کرده و در هر لحظه اطلاعات مربوط به محیط مورد نظر را به پنل مرکزی ارسال می کند.

علاوه بر این دتکتور دود آدرس پذیر میزان غلظت دود موجود در هوا و همچنین درجه دما را نیز به پنل مرکزی اعلام می کند. پنل مرکزی نیز پس از بررسی اطلاعات اخذ شده از دتکتور، عکس العمل مناسب را نشان می دهد.

با توجه به ویژگی های مختلف دتکتور دود آدرس پذیر سنس مانند سرعت تشخیص بالای ذرات دود، حساسیت بالا نسبت به انواع دود و… این محصول را بایستی در مکان هایی استفاده کرد که احتمال آتش سوزی در آن مکان ها زیاد است.

همچنین دتکتورهای دود آدرس پذیر برند سنس دارای ویژگی های دیگری همچون ضریب اطمینان بالا، برخورداری از تکنولوژی SMD، مصرف جریان کم، طراحی بروز، عدم حساسیت به نور محیط و… است.  

دتکتور کانونشنال سنس

دتکتور مولتی آدرس پذیر سنس

یکی دیگر از تجهیزات موجود در سیستم اعلام حریق سنس، دتکتور مولتی آدرس پذیر سنس است. در این نوع دتکتورها دارای سنسورهای دودی و حرارتی هستند و به صورت مولتی یا ترکیبی ساخته می شوند. به این معنا که امکان شناسایی دود و حرارت به صورت توام، توسط این نوع دتکتور وجود دارد.

بنابراین دتکتورهای مولتی هم دارای دتکتور دود و هم دارای دتکتور حرارت هستند. از ویژگی های این مدل از دتکتور می توان به تنظیم میزان حساسیت به دود و حرارت، طول عمر بالا، کاهش هشدارهای کاذب، استفاده جداگانه به عنوان دتکتور دود یا حرارت، بررسی همزمان فاکتورهای مربوط به آتش سوزی مانند حرارت و دود و… اشاره کرد.

علاوه بر این دتکتور مولتی آدرس پذیر سنس در سیستم اعلام حریق سنس به یک نمایشگر LED مجهز بوده که می تواند وضعیت آلارم را به صورت ۳۶۰ درجه ای نمایش دهد.

سنسورهای دود و حرارت موجود در این نوع دتکتور به یکدیگر وابسته بوده و به وسیله یک میکروپروسسور کنترل می شوند. به این معنا که با افزایش کند دما به تنهایی در مکان مورد نظر، سیستم اعلام حریق شروع به کار نمی کند و میبایست ذرات دود نیز در فضا وجود داشته باشد و توسط سنسور شناسایی شود.

سنسور حرارتی موجود در این نوع دتکتور اعلام حریق سنس، مطابق با نیازهای محیط مورد نظر قابل تغییر است و دارای سه کلاس حرارتی می باشد. سنسور دود نیز قابلیت تشخیص انواع دودهای سیاه و سفید را دارد. بدنه این نوع دتکتور از نوع ABS بوده و مقاوم به حرارت و… می باشد.

ریموت اندیکاتور سنس

ریموت اندیکاتور سنس یکی دیگر از تجهیزات سیستم اعلام حریق برند سنس است که به دلیل تناسب آن با بسیاری از دتکتورهای موجود در بازار، مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفته است.

عملکرد ریموت اندیکاتور در دستگاه اعلام حریق سنس به این صورت است که این محصول دارای چراغ های اندیکاتور بوده که این چراغ ها می توانند در بالای درب اتاق های مکان های مختلف مانند هتل ها، واحدهای مسکونی و… نصب شوند. بنابراین در زمان وجود آتش سوزی، ریموت اندیکاتور با ایجاد آلارم و آژیر و هشدارهای صوتی، محل و اتاقی که دچار حریق شده را نشان می دهد.

ریموت اندیکاتور سنس دارای دو نوع بی سیم و نوع متعارف می باشد. نصب این محصول آسان بوده و هنگام نصب از یک ترمینال با شش ورودی استفاده می شود. حجم و اندازه این نوع ریموت اندیکاتور بسیار مناسب است. چراغ هایی که بالای درب اتاق ها نصب می شوند از نوع LED بوده و نوردهی آن بسیار بالا می باشد.

استفاده از ریموت اندیکاتور معمولا برای سیستم های اعلام حریق متعارف مناسب است. اما می توان از آنها برای سیستم های آدرس پذیر نیز استفاده کرد. ریموت اندیکاتور به وسیله منبع تغذیه و دتکتورهای موجود در سیستم اعلام حریق همان طبقه یا واحد تغذیه می شود.

خرید اعلام حریق سنس با بهترین قیمت در لاله زار تهران

شرکت سنس محصولات خود را در دو دسته سیستم اعلام حریق کانونشنال و آدرس پذیر عرضه می کند. 

مشاورین فروشگاه سیستم اعلام حریق آتش ندا | نمایندگی رسمی سنس آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

مشاورین فروشگاه سیستم اعلام حریق آتش ندا | نمایندگی رسمی سنس آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

فروشگاه اینترنتی آتش ندا با سال ها سابقه درخشان در زمینه فروش انواع محصولات و تجهیزات سیستم اعلام حریق در قلب بازار لاله زار تهران در خدمت شماست تا با فروش محصولات اعلام حریق سنس با قیمت و کیفیتی مناسب لذت یک خرید اینترنتی و حضوری به صرفه ای را برای شما ایجاد کند.

برای خرید و استعلام آخرین قیمت های بازار با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان آتش ندا شما را راهنمایی کنند.

آدرس ما : لاله زار جنوبی، مجتمع تجاری بوشهری، طبقه ۲ واحد ۱۶

ایمیل : info@atashneda.ir

لینک کوتاه شده این صفحه: b2n.ir/n32749

به روزرسانی در ۱۴۰۱/۱۱/۴

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید