سیستم اعلام حریق زیتکس

ZITEX FIRE ALARM SYSTEM

سیستم اعلام حریق زیتکس (Zitex) یکی از معتبرترین برندهای ایرانی است که مورد تایید سازمان آتش‌نشانی بوده و مهم‌ترین سامانه‌های اعلام حریق به حساب می‌آید. این سیستم با نام‌های دیگری مانند سیستم اعلام حریق محلی و اعلام حریق‌کان کانونشنال شناخته می‌شود. کاربرد این سیستم استفاده آسان از آن به دلیل کنترل‌هایی که روی پنل آن موجود هست و سرعت خیلی مناسب آن در راه اندازی و اعمال تنظیمات جدید و… است. این شرکت به (نخستین تولید کننده سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر در ایران) شناخته است. امروزه برای حفظ امنیت و جلوگیری از آتش‌سوزی در اماکن مسکونی، اداری، تجاری، پاساژ و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های خاصی که این سیستم دارد، مقاومت بسیار بالا در برابر لرزش و ضربه است.

مهم‌ترین جزء سیستم زیتکس کنترل پنل است و کار آن ارتباط بین اجزاء سیستم می‌باشد. این سیستم هرگونه دود و حرارت موجود در تمامی نقاط یک ساختمان را تشخیص داده و با لوکیشن دقیق به مرکز، گزارش اعلام خطر را ارسال می‌کند. سیستم زیتکس در انواع مختلفی از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور (جزئی از این محصول است که سنسورهای آن به دود و حرارت حساس است و آتش‌سوزی در محیط را تشخیص می‌کند) دود، حرارت، شعله و گاز و شستی اعلام حریق و… که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیر اعلام حریق و فلاشرها استفاده می‌شود.

ماهیت سیستم اعلام حریق زیتکس جدای از آنکه قادر به شناسایی عامل دود در یک مکان می‌باشد، این است که از یک مکان مرکزی نظارت کلی انجام دهد. برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی باید به گونه‌ای مناسب طراحی، اجرا و مورد استفاده قرار گیرد. محصولات این کمپانی در دو دسته تجهیزات آتش‌پذیر و تجهیزات متعارف تولید و عرضه می‌شوند.

سیستم اعلام حریق زیتکس

سوالات متداول زیتکس

شما میتوانید با مراجعه به سایت و یا از طریق شماره های زیر از اخرین قیمت اعلام حریف زیتکس با خبر شوید

۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

شرکت زیتکس تولید کننده انواع تابلوهای کنترل، دتکتور دود حرارتی و گازی، دکمه های فشاری، آژیر و آژیر فلاشر می باشد.

با مراجعه به صفحه اعلام حریق زیتکس کاتالوگ اعلام حریق زیتکس را دانلود و مشاهده فرمایید

محصولات زیتکس

دتکتور زیتکس

دتکتور اعلام حریق زیتکس

کنترل پنل زیتکس

کنترل پنل اعلام حریق زیتکس

شاسی زیتکس

شاسی اعلام حریق زیتکس

آژیر فلاشر زیتکس ZI-SS81

آژیر اعلام حریق زیتکس

نمایندگی زیتکس لاله زار

فروشگاه آتش ندا با سال ها سابقه در امر توزیع محصولات اعلان حریق زیتکس و به عنوان یکی از نمایندگی های رسمی فروش تجهیزات زیتکس در قلب بازار لاله زار تهران در خدمت ما مشتریان عزیز می باشد. فروشگاه آتش ندا عرضه کننده انواع محصولات دتکتور اعلام حریق، کنترل پنل اعلام حریق، شستی اعلام حریق و آژیر اعلام حریق زیتکس با بهترین قیمت می باشد. برای خرید کافی است با فروشگاه تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان آتش ندا شما را برای خرید تجهیزات مورد نیاز راهنمایی کنند.

در دنیا و بالاخص در ایران برندها و محصولات متعدد و متفاوتی در زمینه سیستم اعلام حریق فعالیت می کنند که از معروف ترین آن در کشورمان می توان به سیستم اعلام حریق زیتکس اشاره کرد. این برند با داشتن چندین سال سابقه فعالیت در زمینه تجهیزات آتش نشانی و سیستم  اطفای حریق  و اعلام حریق همچنین عرضه کننده محصولات متعدد در این زمینه توانسته محبوبیت زیادی در بین مردم کسب کند.

اصلی ترین دلیل استفاده از سیستم اعلام حریق زیتکس، محافظت از جان و مال مردم می باشد، اما دلایل دیگری که ما را به سمت استفاده از این وسیله سوق می دهد عبارت است از:

 • تشخیص آتش سوزی در مراحل اولیه
 • هشدار و تخلیه سرنشینان
 • اطلاع به پرسنل مربوطه
 • فعال کردن عملکردهای کمکی به عنوان مثال کنترل دود، فعال کردن قطرات آب و …
 • شناسایی و هدایت آتش نشانان

لیست قیمت اعلام حریق زیتکس

به روز رسانی شده در ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

محصولقیمت (تومان)محصولقیمت (تومان)
دتکتور دودی فتوالکتریک ZI-S 815269.500دتکتور حرارتی ZI-H 715265.500
دتکتور حرارتی افزایشی ZI-H715 FIX & ROR269.500دتکتور دودی فتوالکتریک ZI-S817329.500
دتکتور حرارتی ZI-H717324.500دتکتور حرارتی افزایشی ZI-H717 FIX & ROR329.500
دتکتور دودی فتوالکتریکZI-S820379.500دتکتور حرارتی ZI-H720375.500
دتکتور حرارتی ثابت و افزایشی ZI-H720 FIX ROR379.500دتکتور ترکیبی دود و حرارت ZI-HSD1015359.500
دتکتور ترکیبی دود و حرارت ZI-HSD1020399.500دتکتور گاز۲۲۰ ولت ZI-G 915استعلام
شستی اعلام حریق دارای کلید تستZI-CP85189.500شستی اعلام حریق دارای کلید تست و برگشت پذیرZI-CP86229.500
شستی اعلام حریق دارای کلید تست و روکش ضد اب ZI-CP95209.500آژیر فلاشر ZISS-81259.500
آژیر فلاشر با ۳۰ تون صدا و سطحی ZISS-88799.500ریموت اندیکاتور ZI-R80129.500
ریموت اندیکاتور zx-b10029.500
کنترل پنل اعلام حریق۱۰ زون ZX-N10PRO4.990.000کنترل پنل اعلام حریق۱۰زون ZX-1800-10استعلام
کنترل پنل اعلام حریق۱۲زون ZX-1800-125.890.000کنترل پنل اعلام حریق۱۴ زون ZX-1800146.190.000
کنترل پنل اعلام حریق۱۶ زون ZX-1800-166.490.000کنترل پنل اعلام حریق ۱۸زون ZX-1800-186.790.000
اسپری تست دتکتور دود ZX-S1129.500
سیستم اعلام حریق زیتکس

انواع سیستم اعلام حریق زیتکس

سیستم اعلام حریق زیتکس یک نیاز اساسی و مبرم در اکثر کاربری ها از جمله مسکونی، اداری، آموزشی، تجاری و غیره به شمار می رود. داشتن این سیستم در هر مکانی که انسان ها در آنجا حضور دارند، یک حسن محسوب می شود. سیستم های هشدار دهنده زیتکس نسبت به سایر محصولات با پیشرفت چشمگیری روبرو شده است.

ماهیت سیستم اعلام حریق زیتکس ، جدای از آن که قادر به تشخیص و شناسایی عامل دود در یک مکان می باشد، این است که از یک مکان مرکزی نظارت کلی انجام دهد. کل مفهوم نظارت در این سیستم بسیار مهم است. این بدان معنا نیست که شخص در تراس می نشیند و آن را در یک نمایش گر تماشا می کند.

سیستم اعلام حریق زیتکس شامل دستگاه های مختلف برای محافظت از اموال و ساکنان آن در برابر خطرات مختلفی مانند آتش سوزی می باشد. چنین سیستم هایی به صورت مشترک یا به صورت تکی کار می کنند. اکثر سیستم های امنیتی زیتکس به گونه ای طراحی شده اند که از یک تهدید خاص مانند آتش سوزی محافظت کنند.

اعلام حریق متعارف زیتکس

از قدیمی ترین سیستم اعلام حریق زیتکس است که با تغییرات کیفی اندک، در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد. در درون این سیستم چندین حسگر(دتکتور) و شستی، در قالب یک مدار و سیستم در کنار هم قرار گرفته اند و یک سیستم واحد و یکپارچه را به وجود آورده اند که به تابلو کنترل مرکزی متصل هستند. سیستم اعلام حریق متعارف زیتکس تشخیص تغییر وضعیت یک منطقه معمولا بر اساس آلارم و یا خطا بر اساس تغییر مقاومت الکتریکی مدار مربوط به آن منطقه صورت می گیرد.

سیستم اعلام حریق زیتکس با نام های دیگری نیز شناخته می شود مثل؛ سیستم اعلام حریق محلی، سیستم اعلام حریق کان کانونشنال. در سیستم اعلام حریق متعارف زیتکس فضایی را که باید پوشش داده شود را به چندین منطقه و ناحیه جدا تقسیم می کنند و معمولا هر منطقه را یک زون می نامند. این نوع سیستم سالهای زیادی است که در صنعت و کاربردهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

این دسته از سیستم های قابلیت مشخص کردن دقیق محل وقوع آتش سوزی را ندارد و فقط محدوده آتش سوزی را اعلام می کند.

اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس

یک سیستم کاملا هوشمند است که می تواند به سیستم های قدیمی متعارف اتصال پیدا کند. همچنین این نوع از سیستم اعلام حریق زیتکس با طیف وسیعی از قابلیت های جدید به بازار عرضه شده است. طراحی آن به شکلی است که بیشترین کارایی در کنار سادگی دارد.

از مهمترین قابلیت های کاربردی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت استفاده از آن به دلیل کنترل های موجود بر روی پنل
 • سرعت بسیار مناسب در راه اندازی و اعمال تنظیمات جدید
 • قابلیت نظارت بر وضعیت کنونی (خروجی و ورودی های سیستم)
 • امکان اتصال به سیستم های قدیمی
 • درگاه های ارتباطی RS-232, USB, Ethernet
 • قابلیت کنترل و نظارت از راه دور
 • عیب یابی و نگهداری سیستم اعلام حریق زیتکس از راه دور
 • قابلیت بازگشت به تنظیمات اولیه سیستم
 • طراحی بر مبنای استانداردهای معتبر بین المللی مانند LPCB و VDS

خرید انواع سیستم اعلام حریق زیتکس از آتش ندا

با توجه به اینکه آتش سوزی از جمله اتفاقات غیر مترقبه است و امکان رخ دادن خسارات جانی و مالی ناگواری وجود دارد، در صورت نبود تمهیدات لازم در پیشگیری از این اتفاقات می‌تواند در هر مکانی مشکلاتی ایجاد شود. خرید سیستم اعلام حریق زیتکس از جمله دستگاه‌های پیشرفته و امروزی در سیستم‌های ایمنی بخش به فضاست که از بروز اتفاقات پیشگیری می‌کند. سیستم‌های اعلام حریق در دو نوع دستی و پیشرفته (حسگری و اتوماتیک) تقسیم می‌شوند. شما خریداران محترم می‌توانید برای خرید انواع مختلف سیستم اعلام حریق با برندهای معتبر از فروشگاه آتش ندا خریداری کنید.

فروشگاه آتش ندا به عنوان نمایندگی رسمی زیتکس آماده پاسخگویی، فروش محصولات زیتکس و ارسال به سراسر ایران می باشد.
۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

انواع دتکتور زیتکس

در ادامه با انواع دتکتور زیتکس از جمه دودی، حرارتی، ترکیبی دود و حرارت و دتکتور گاز زیتکس آشنا می‌شویم:

دتکتور دودی و حرارتی زیتکس

تکنولوژی بکار گرفته شده برای تولید دتکتورهای زیتکس، براساس منبع نور و فتو دیود نوری هستند. پس از نصب پنل مرکزی متعارف سیستم اعلام حریق زیتکس، نوبت به نصب دتکتورهای دودی میرسد که باید در این پلن نصب شوند. دو مزیت باعث ایجاد وجه تمایز شرکت زیتکس با رقبای خود شده است. این دو مزیت، باعث برتری این برند در بخش دتکتورهای دودی و حرارتی شده اند: یکی استفاده از استاندارد EN ۵۴ در طراحی و دیگری تولید مدارها بر اساس تکنولوژی SMD است. دتکتور حرارتی این برند، با توجه به مزایایی که ذکر شد، قابل نصب در محیط‌هایی با دمای بیش از ۸۰ درجه و با رطوبت ۹۵ درصد است. سالهاست این محصول در دو نوع ثابت و متغیر تولید و عرضه میشود و امکان نصب ریموت اندیکاتور را دارد. مزیت مهم دیگر دتکتور زیتکس، قیمت ارزان و مناسب آن است. تمامی این مزایا در کنار هم دیگر باعث افزایش فروش و تبدیل به برندینگ معتبر شدن این شرکت، شده است.

دتکتور دودی فتوالکتریک
مدل ZI-S815

دتکتور دودی فتوالکتریک زیتکس
مدل ZI-S820

دتکتور دودی فتوالکتریک زیتکس
مدل ZI-S817

دتکتور حرارتی زیتکس
مدل ZI-H720

دتکتور حرارتی زیتکس
مدل ZI-H717

دتکتور حرارتی زیتکس
مدل ZI-H715

دتکتور ترکیبی دود و حرارت زیتکس
مدل ZI-HSD1020

دتکتور ترکیبی دود و حرارت زیتکس
مدل ZI-HSD1015

دتکتور گاز زیتکس
مدل ZI-G915

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند زیتکس با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

کنترل پنل زیتکس

ویژگی های محصول:

پنل مرکزی متعارف اعلام حریق زیتکس

پنل مرکزی متعارف، یکی از تجهیزات آتش نشانی بکار گرفته شده در سیستم اعلام حریق زیتکس است. شما میتوانید با استفاده از پنل مرکزی متعارف اعلام حریق زیتکس، وضعیت زون‌ها را در هر نقطه از ساختمان بررسی کنید. بطور پیش فرض برای این پنل، ۲ تا ۸ زون تعریف شده است. البته شما با توجه به نیاز خود میتوانید درخواست داده و تعداد زون‌ها را تا ۳۶ زون افزایش دهید. یکی از مزایای زیتکس، داشتن راهنمای نصب برای تمامی محصولاتش هست، که به شما کمک به سزایی در سرعت روند کاری‌تان میکند. پس برای دریافت اطلاعاتی جهت نصب این پنل، بهترین گزینه استفاده از دفترچه راهنمای همراه آن است.

آژیر زیتکس

همچون سایر محصولات در طراحی آژیر زیتکس نیز، از استاندارد EN ۵۴ پیروی شده است، که این خود یک مزیت و برتری برای این محصول از این برند محسوب میشود. آژیر زیتکس با طراحی زیبا و وزنی مناسب، دارای انواع هشدار دهنده‌های سمعی و بصری میباشد. جنس بدنه مقاوم در برابر حریق، برخورداری از ۶ نشانگر نور و شدت صدای بسیار زیاد، از دیگر ویژگی‌های این محصول از شرکت زیتکس است.

آژیر فلاشر زیتکس ZI-SS 88

آژیر فلاشر زیتکس مدل ZI-SS 88

آژیر فلاشر زیتکس ZI-SS81

آژیر فلاشر زیتکس مدل ZI-SS 81

شستی زیتکس

در طراحی این محصول نیز، همچون دتکتور زیتکس، استاندارد EN ۵۴ رعایت شده است. چند ویژگی شستی زیتکس:

مقاومت بالا در برابر دمای بیش از ۷۰ درجه
برگشت‌پذیر بودن
نشکن بودن
مقاومت بالا تا رطوبت ۹۸ درصد
داشتن جنس بدنه مقاوم در برابر حریق
قیمت مناسب و ارزان
وزن سبک و کم
دارای کلید تست

شستی اعلام حریق زیتکس
مدل ZI-CP85

ویژگی ها :

شستی اعلام حریق زیتکس
مدل ZI-CP86

ویژگی ها :

شستی اعلام حریق زیتکس
مدل ZI-CP95

ویژگی ها :

عیب یابی سیستم اعلان حریق زیتکس

به طور کلی سیستم های اعلام حریق نیازمند به روزرسانی های پیوسته هستند تا قابلیت های جدید با محیط سازگار شوند و بتوانند عملکرد این سیستم ها را بهبود دهند.

سیستم اعلام حریق زیتکس نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما باید به عیب یابی این دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید. آلارم های اشتباه یکی از رایج ترین اشکالاتی است که ممکن است در این سیستم اعلام حریق پیش بیاید، در صورتی که با چنین مشکلی رو به رو شدید در اولین گام باید تنظیمات انجام شده در بخش پنل ها و … را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

چک کردن مرتب هفتگی یا ماهیانه سیستم های اعلام حریق زیتکس می تواند راهکاری بسیار خوب برای شما باشد تا سیستم شما از به روزرسانی شود و دچار عیب نشود.

در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که قصد عیب یابی سیستم اعلام حریق زیتکس را دارید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از خدماتی که وب سایت ما در این زمینه به شما ارائه می دهد استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

لینک کوتاه شده: https://b2n.ir/z26141

به روزرسانی در ۱۴۰۲/۰۱/۲۲