اسپرینکلر

سیستم اسپرینکلر از سیستم‌های اطفاء حریق هستند که در صورت تشخیص آتش‌سوزی عمل می‌کنند؛ مانند زمانی که دمای محیط از دمای تعیین شده فراتر رود از آن استفاده می‌شود. این سیستم از افراد و ساختمان‌ها در برابر اثرات آتش‌سوزی محافظت می‌کند. از آنجایی که این سیستم فقط آب را در محیط آتش‌سوزی می‌پاشد آسیب را به حداقل می‌رساند و امکان فرار ایمن را فراهم می‌کند. امروزه اغلب در مکان‌های تجاری، ساختمان‌های عمومی و حتی خانه‌ها از سیستم اسپرینکلر استفاده می‌کنند.

اسپرینکلر به سیستم لوله‌کشی شهری در ساختمان‌ها متصل است، این آب‌پاش به‌وسیله یک حباب شیشه‌ای حساس به گرما یا به‌وسیله یک اتصال فلزی دو طرفه همراه با آلیاژ قابل اشتعال بسته شده است و جریان آب را کنترل می‌کند. این حباب شیشه‌ای به‌عنوان نگهدارنده آب در پشت لوله عمل می‌کند که به‌عنوان یک پلاگین است. زمانی که اتاق به دمایی نرسیده باشد که حباب شیشه‌ای در آن دما طراحی شده است، این سیستم بدون فعالیت است.هر سیستم اسپرینکلر استاندارد به طور مستقل با درجه حرارت مخصوص ساخته شده و فعال می‌شود. این سیستم در همان نقطه آتش‌سوزی عمل می‌کند و آتش را خاموش می‌کند. این مزیت سبب شده تا فشار آب در بقیه نقاط ساختمان که آتش‌سوزی در آن صورت گرفته است پایین نیایید. پس این سیستم را می‌توان به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری مالی خوب در ملک خود در نظر داشت که باعث افزایش امنیت و آرامش بیشتر افراد ساکن آن می‌شود.

چرا قبل از هر اقدامی برای خرید اسپرینکلر در کمتر از ۲ دقیقه این فیلم را نمی‌بینید؟!

سوالات متداول شما

محصولات اسپرینکر در فروشگاه آتش ندا

اجزای تشکیل‌دهنده اسپرینکلر چیست؟

مزایای استفاده از شبکه اسپرینکلر

مزایای استفاده از شبکه اسپرینکلر شامل موارد زیر است:

هزینه بیمه را کاهش می‌دهد؛ نصب سیستم اسپرینکلر در اماکن به‌خصوص منازل هزینه بیمه را کاهش می‌دهد. چون از آنجایی که اسپرینکلر هزینه ناشی از آتش‌سوزی را کاهش می‌دهد در نتیجه، حق هزینه بیمه تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد. پس بعد از نصب آن باید حتماً به شرکت‌های بیمه مراجعه کرد. ارزش اماکن را افزایش می‌دهد؛ در این اوضاع اقتصادی که خرید و فروش منازل کار بسیار سختی است. با وجود اسپرینکلر خریداران یا حتی اجاره‌نشینان با آرامش خاطر در آن مکان وارد می‌شوند. زیرا؛ در صورت بروز حریق، آسیب و ضرر را کاهش می‌دهد. در منازلی که اسپرینکلر نصب شده احتمال آسیب را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد و باعث جلوگیری از کاهش ارزش مکان بر اثر آتش‌سوزی می‌شود.

شبکه اسپرینکلر می‌تواند از لحاظ مالی مؤثر باشد؛ اسپرینکلر را می‌توان در جاهای مختلف مورد استفاده قرار داد. این سیستم‌ها در مکان‌ها از نوع خشک یا‌تر کاربردی است. در جاهایی که هوا سرد است و احتمال یخ‌زدگی وجود دارد، بهتر است از نوع خشک آن استفاده شود. نصب آن اول اینکه هزینه بیمه را کاهش می‌دهد و همچنین هزینه نصب آن نیز کم است و دوام بین ۳۰ تا ۵۰ سال را دارد پس در واقع نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

تصورات غلط مردم در مورد سیستم اسپرینکلر

باورهای غلطی درمورد سیستم اسپرینکلر وجود دارد. بسیاری از مردم به علت ترس از باز شدن آن در حالت عادی از اسپرینکلرها استفاده نمی‌کنند. در واقع این یک باور نادرست است؛ زیرا با پیشرفت روزافزون تکنولوژی چنین اتفاقی بعید است. این سیستم به گرمای ناشی از شومینه و روشن شدن اجاق‌گاز حساس نیست و به دمای ناشی از حریق حساس است. یکی دیگر از تصورات نادرست این است که مردم فکر می‌کنند در صورت وجود حریق و روشن شدن اسپرینکلر در آن نقطه در بقیه نقاط دیگر نیز فعال می‌شود. درصورتی‌که، اسپرینکلرها به هم متصل نیستند و هر کدام به‌صورت جداگانه فعالیت می‌کنند.

انواع اسپرینکلر بر اساس نوع پاشش

روش های سیستم های پیش عملگر

فرمان باز شدن شیر اتوماتیک از طریق سیستم اعلام حریق  صادر می شود، محدودیت سایز این روش ۱۰۰۰ اسپرینکلر در هر سیستم است. پس از باز شدن شیر اتوماتیک، سیستم همانند سیستم تر عمل می کند.

فرمان باز شدن شیر اتوماتیک از طریق سیستم اعلام حریق و باز شدن اسپرینکلر صادر می شود. محدودیت سایز این نوع سیستم همانند سیستم لوله خشک تعیین شده و روش لوله کشی شبکه ای نیز مجاور نمی باشد. بدلیل تاخیر در تخلیه آب ،”مساحت طراحی” ۳۰%  افزایش می یابد.

فرمان باز شدن شیر اتوماتیک از طریق سیستم اعلام حریق یا باز شدن اسپرینکلر صادر می شود، بیشترین تعداد اسپرینکلر قابل نصب در هر سیستم  ۱۰۰۰ عدد می باشد، به این سیستم “سیستم بدون خطا” نیز گفته می شود زیرا حتی در اثر از کار افتادن سیستم اعلام حریق، به محض باز شدن اسپرینکلر، آب تخلیه می شود.

انواع اسپرینکلر بر اساس نوع پاشش آب و نوع واکنش و حساسیت

نکات مهم و ضروری در خصوص طراحی اسپرینکلرها

با اسپرینکلر، انواع آن ها، مشخصاتی که دارند و حتی مزیت استفاده از آن آشنا شده اید. اما در خصوص استفاده از اسپرینکلرها بایستی نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید تا در صورت نیاز هیچگونه مشکلی پیش نیاید.

توجه داشته باشید که حداقل فشار خروجی در آپارتمان های مسکونی باید ۲/۲ آتمسفر باشد.

بایستی در استفاده پاشنده های سقف توجه زیادی داشته باشید و به گونه ای آن ها را نصب کنید که هیچ مانعی باعث پاشش آب به اطراف نباشد.

باید میزان ماكزيمم فضاهایی که توسط پاشنده ها قابل پوشش هستند، به ارتفاع سه متر و هجده(۱۸) متر مربع لحاظ گردند.

معمولا سر لوله پاشنده‌ ها در تماس با دمای زیادی هستند و بایستی فاصله آن ها را تا به سقف به حداقل کاهش دهید. حال این فاصله را طبق استانداردها باید ۳۰ سانتيمتر در نظر گرفت

به سايز لوله‌ اطفاء حریق اسپرینکلر توجه داشته باشید. چرا که این ابعاد در اماکن مختلف متفاوت خواهد بود.

قیمت محصولات آدرس پذیر در لاله زار تهران

فروشگاه اینترنتی آتش ندا با سال ها سابقه درخشان در زمینه فروش انواع محصولات و تجهیزات سیستم اعلام حریق و سیستم اطفای حریق در قلب بازار لاله زار تهران در خدمت شماست تا با فروش محصولات اعلام حریق سنس و سایر برندها آدرس پذیر تله تک با قیمت و کیفیتی مناسب لذت یک خرید اینترنتی و حضوری به صرفه ای را برای شما ایجاد کند.

برای خرید و استعلام آخرین قیمت های بازار با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان آتش ندا شما را راهنمایی کنند.

راه های ارتباطی با فروشگاه آتش ندا: