سیستم اعلام حریق تسلا

سیستم اعلام حریق تسلا
TESLA FIRE ALARM SYSTEM
دتکتور اعلام حریق تسلا

دتکتور تسلا

کنترل پنل اعلام حریق سایان

کنترل پنل اعلام حریق تسلا

شستی اعلام حریق تسلا

شاسی اعلام حریق تسلا

آژیر اعلام حریق تسلا

آژیر اعلام حریق تسلا

معرفی سیستم اعلام حریق تسلا

این شرکت در سال ۱۳۷۴ در تبریز شروع به فعالیت در زمینه های سیستم های امنیتی و حفاظتی از جمله سیستم اعلام حریق تسلا و اعلام سرقت کرد.بعد از یک دهه در سال ۱۳۸۴ اولین دفتر مرکزی در تهران راه اندازی شد این دفتر با نام تجاری sunlight در جهت افزایش فعالیت واردات کالااز کشورهای شرق آسیا را آغاز کرد اما با شروع محدودیت های صادرات و واردات بخاطر این شرکت در جهت حفظ منافع مالی و ملی و حذف واسطه ها و استفاده از ظرفیت و پتانسیل های موجود اقدام به تولید تمامی تجهیزات در این زمینه با نام Tesla ,Detex  کرد.و در این مسیر تولید با قیمت مناسب و کالای های اصل و مرغوب از اهداف اصلی بوده است.

تولیدات این شرکت شامل:دتکتور دود و حرارت ،کنترل پنل ،شاسی اعلام حریق ،آژیر فلاشر و مابقی محصولات مرتبط می شود که تمامی این محصولات طبق استاندارد ملی و دارای گواهی نامه های معتبر اروپایی می باشد و جالب اینجاست که این شرکت در جهت تضمین کیفیت محصولاتش را گارانتی مادام العمر کرده است.

انواع سیستم اعلام حریق تسلا

انواع سیستم اعلام حریق تسلا شامل سه گروه آدرس پذير، متعارف و بدون سيم (وايرلس) هستند که هرکدام در دو نوع خودکار و دستی تنظیم می شوند.در سیستم اعلام حریق تسلا دستي، حضور انسان از الزامات تشخیص حریق و فعالسازی سیستم میباشد. شستي اعلام حريق، تنها منبع تشخيص حريق است.یعنی مرحله تشخیص و اعلام حریق توسط اشخاص انجام میشود و در مکان هایی که شخص حضور ندارد کارایی نخواهد داشت.سری بعدی از انواع سیستم اعلام حریق تسلا ،سیستم های اعلام حریق خودکار هستند که به اشخاص وابستگی آنچنانی ندارد. این سيستم‌هاي خودکار، در دو نوع آدرس‌پذير، و غير آدرس‌پذير تقسیم مي‌شوند. ویژگی سيستم آدرس‌پذير این است که محل دقیق آتش سوزی نیز مشخص می شود.

سیستم اعلام حریق متعارف تسلا

در سیستم اعلام حریق متعارف تسلا تعدادی نقاط تماس (Call Points) و ردیاب ها که بصورت یک مدار به هم وصل شده هستند در قسمت مشخصی از ساختمان به صفحه کنترل مرکزی وصل میشوند. بطوریکه هر منطقه یک مدار حساب میشود. در صفحه کنترل مرکزی سیستم اعلام حریق متعارف تسلا به تعداد مناطق لامپ وجود دارد، مناطق محدوده های مشخص  شده برای اعلام نسبی محل حریق هستند که کار آتش نشانی در پیدا کردن محل آتش سوزی را راحت تر میکند. تعداد این مناطق ارتباط مستقیمی با تعداد مدارها و نقاط تماس بر روی صفحه کنترل دارد.

 

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر تسلا

سازوکار سیستم اعلام حریق تسلا آدرس پذیر نیز همانند سیستم اعلام حریق متعارف تسلا  می باشد با این تفاوت که صفحه کنترل نقطه تماس دقیقتری را مشخص می کند .

سیستم اعلام حریق تسلا آنالوگی آدرس پذیر که به نام سیستم های اعلام حریق هوشمند شناخته میشوند نوع دیگری از سیستم های آدرس پذیر هستند که براساس پروتکل هایشان انواع مختلفی دارند.این نوع از سیستم ها بسیار پیچیده تر از سیستم اعلام حریق متعارف تسلا و سیستم اعلام حریق تسلا آدرس پذیر هستند.مزیت اصلی این سیستم اعلام حریق تسلا حذف اشتباه احتمالی آژیر می باشد.

اجزا اصلی سیستم های اعلام حریق تسلا

 هر سیستم اعلام حریق تسلا دارای سه قسمت  اصلی است که شامل  مرکز کنترل، دتکتور ها ، آژیر ها  می باشد.در ادامه به طور مختصر به توضیح هر کدام از این اجزا می پردازیم.

 دتکتورها یا اصطلاحا آشکارسازها که عمده وظایف آنها شامل دریافت اطلاعات برای تشخیص حریق، حرارت و گاز را بر طبق دستوراتی که در آن ها تعریف شده اند، میشود. این اطلاعات جهت ارسال  به مرکز کنترل می باشد و در نهایت آژیرها و یا آژیر فلاشرها اعلام هشدار می کنند.

فروشگاه آتش ندا به عنوان نمایندگی رسمی تسلا آماده پاسخگویی، فروش محصولات تسلا و ارسال به سراسر ایران می باشد.
۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

دتکتور اعلام حریق تسلا

دتکتور اعلام حریق تسلا

دتکتور اعلام حریق تسلا وظیفه جمع آوری اطلاعات از بروز خطرهای احتمالی را بر عهده دارند  که در سه نوع دتکتور دودی و دتکتور حرارتی و مولتی دتکتور تسلا تولید میشوند که سنسور یا حسگر هایی است که وجود دود یا حرارت یا هردو آن را در محیط تشخیص می دهد. سنسورها در دتکتور اعلام حریق تسلا با بروز حریق و تولید  دود در محیط، فعال شده و به مرکز کنترل اطلاع می دهد.

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند تسلا با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

کنترل پنل اعلام حریق تسلا

کنترل پنل اعلام حریق سایان

مرکز کنترل پنل اعلام حریق تسلا ، کنترل تمام اجزای سیستم اعلام حریق را برعهده دارد. محل دریافت اطلاعات ارسالی از دتکتورها و پردازش آن ها می باشد. بعد از دریافت اطلاعات از سنسور ها آنها را پردازش و عملیات لازم بین تمامی اجزا را هماهنگ و کنترل می کند.مرکز کنترل متعارف تسلا مورد استفاده سیستم اعلام حریق متعارف تسلا، توانایی تشخیص حریق طبق داده های دریافتی را دارد.

طبق گفته های پیشین در سیستم های متعارف منطقه بندی وجود دارد که هر کدم یک زون نام گرفته که هر زون بر روی کنترل پنل دارای اعداد و چراغ هایی هستند و هرکدام دارای چند دتکتور می باشند که هنگام بروز هشدار، کنترل پنل اعلام حریق تسلا محل آن را با بررسی محدوده منطقه تشخیص داده و بدین ترتیب اقدامات لازم را با سرعت بیشتری انجام می دهد. کنترل پنل اعلام حریق تسلا همچنین انرژی الکتریکی لازم برای هر سنسور تامین کند

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند تسلا با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

آژیر اعلام حریق تسلا

آژیر اعلام حریق تسلا

آژیر اعلام حریق تسلا  سومین بخش از سیستم اعلام حریق تسلا می باشد که شامل ۶ عدد ال ای دی بوده  و دارای قدرت صدای استاندارد ۱۰۰ دسیبل می باشد. این محصول و سایر محصولات تسلا دارای استاندارد مربوطه می باشند.

جهت اطلاع ازقیمت کلیه محصولات برند تسلا با ما در تماس باشید. ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۸۸ – ۰۲۱۴۰۳۳۰۳۷۷

شستی اعلام حریق تسلا

شستی اعلام حریق تسلا

نوع شستی اعلام حریق تسلا در سیستم اعلام حریق تسلا از انواع شستی های متعارف می باشد و با مرکز کنترل از همان نوع در ساختمان و مکان های عمومی استفاده میشود. شستی اعلام حریق تسلا با اتصال به منبع تغذیه برای شروع به کار ، آماده می شود و با فشار دادن محل علامت روی طلق محافظ شستی و  روشن شدن LED فرمان هشدار را به مرکز کنترل صادر می کند. بعد از زدن دکمه میکروسوئیچ شستی و خاموش شدن LED و زدن کلید ریست از مرکز کنترل میتوان به وضعیت نرمال برگشت.