اینترفیس اعلام حریق

اینترفیس اعلام حریق

اینترفیس اعلام حریق از جمله تجهیزات جانبی سیستم‌های اعلام حریق می‌باشد. از این وسیله به منظور ایجاد رابطه میان سیستم‌های جانبی و تجهیزات اطفاء حریق استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی بیشتر اینترفیس اعلام حریق می‌پردازیم.
اینترفیس در لغت به معنای رابط می‌باشد. این قطعه به عنوان یک رابط یا هدایت‌گر عمل می‌کند. اینترفیس اعلام حریق، میان سیستم‌های جانبی و سایر تجهیزاتی که در زمان حریق نیاز به فعال یا غیر فعال شدنشان است، ارتباط برقرار می‌کند. پمپ‌های آتش نشانی و آسانسورها از پر کاربرد‌ترین سیستم‌های جانبی می‌باشند. نام دیگر اینترفیس، ماژول می‌باشد که به معنای واسطه است. اینترفیس‌های هر سیستم متناسب با کاربرد، ویژگی و پروتکل خاص آن سیستم طراحی و تولید می‌شود.

اینترفیس اعلام حریق

انواع اینترفیس

اینترفیس‌ها به سه نوع ورودی، خروجی و ورودی-خروجی تقسیم می‌شوند.
اینترفیس ورودی: نحوه عملکرد این اینترفیس به گونه‌ای است که پس از تشخیص حریق، فرمان حریق توسط اینترفیس به پنل اعلام حریق منتقل می‌شود. برای مثال اگر دستگاه نشتی‌یاب گاز، گاز مورد نظر را تشخیص دهد، اینترفیس ورودی فرمان را به پنل مرکزی انعکاس می‌دهد. البته این در صورتی است که خروجی نشت‌یاب رله داشته باشد و رله آن هنگام تشخیص گاز فعال شود.
اینترفیس خروجی: در خروجی این مدل اینترفیس یک رله تعبیه شده است که هنگام تشخیص حریق با قطع و وصل شدن به تجهیزات جانبی کمک می‌کند. برای مثال اگر دستگاه آشکار ساز دود، دود ناشی از حریق را تشخیص دهد، اینترفیس خروجی فعال می‌شود. سپس با کنتاکت شدن رله موجود در اینترفیس خروجی، پمپ‌های آتش نشانی فعال می‌شوند.
اینترفیس ورودی-خروجی: این مدل اینترفیس اعلام حریق ترکیبی از ورودی و خروجی می‌باشد. برای مثال اگر دستگاه نشتی‌یاب گاز، گاز مورد نظر را تشخیص دهد، فرمان توسط اینترفیس به پنل مرکزی ارسال می‌شود. سپس همان اینترفیس پمپ‌های آتش نشانی را فعال می‌سازد. کار اول به عهده اینترفیس ورودی و کار دوم به عهده اینترفیس خروجی می‌باشد.

آتش ندا عرضه کننده انواع سیستم اعلام حریق برندهای معتبر ایرانی و خارجی در تهران

برند‌های ارائه دهنده اینترفیس

در این قسمت قصد داریم شما را با برخی از معروف‌ترین و بهترین شرکت‌های تولیده کننده سیستم اعلام حریق در دنیا آشنا کنیم.
شرکتGTS که یکی از بهترین‌ها در سطح آسیا می‌باشد، نقش موثری در حفظ ایمنی و امنیت انسان‌ها دارد. این شرکت تامین کننده نیاز‌های بسیاری از کشورها در سراسر جهان می‌باشد. شرکتGTS دارنده گواهینامه‌ها و مدارک معتبر و منطبق بر استاندارد‌های جهانی است.
شرکت تسلا با بیش از نیم قرن تجربه و سابقه در زمینه تولید و نصب سیستم‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند. این شرکت زیر مجموعه کمپانی معروف خودروسازی تسلا می‌باشد.
شرکتAngus نامی آشنا در زمینه تهیه و تولید سیستم‌های اعلام حریق دارد. از دلایل معروفیت این شرکت می‌توان به کیفیت بسیار بالا، کارایی عالی و قیمت مقرون به صرفه آن اشاره کرد.
شرکتFesco با هدف ارائه خدمات برتر و ارتقاء کیفیت و ایمنی زندگی مشتریان با به عرصه رقابت گذاشت. خصوصی و مستقل بودن این شرکت سبب شده است، نیاز‌های مشتریان سریع‌تر فراهم شود.

📌 پیشنهاد مطالعه: ریموت اندیکاتور چیست

✔️ جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی اینترفیس اعلام حریق و انواع آن پرداختیم. همچنین شرکت‌های سر آمد در این زمینه را نیز به شما معرفی کردیم. افزایش سانحه‌های آتش سوزی و به خطر افتادن امنیت زندگی ما را بر جمع آوری این مطلب ترغیب کرد. امیدواریم که با بهره گرفتن از اطلاعات این مقاله گامی شگرف در زمینه نوسازی تجهیزات اطفاء و اعلام حریق برداشته شود و نیز شرکت‌های تولید کننده توجه بیشتری به ایمنی و کارایی محصولات خود نشان دهند. باشد که خطرات ناشی از آتش سوزی هر روز کاهش یافته و امنیت جانی بیشتری برای افراد فراهم آید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید